Kontracepcija

Strah od trudnoce

beatrice13

Poštovani,
Sinoć sam imala dva spolna odnosa.Naime prilikom prvog smo koristili kondom u koji je on svršio i nije pukao,30 min nakon toga je svršio bez da smo imali spolni odnos.Te smo nakon pola sata ponovo imali spolni odnos sa kondomom,koji je pukao,ali partner nije svršio već je iste minute izvadio kondom.Meni je bio 12. dan ciklusa,s obzirom da mi zadnje menstruacije traju između 30 i 37 dana.Moje je pitanje sljedeće,dali postoji šansa za trudnoću s obzirom da je ostalo sperme u mokraćovodu ili na penisu ,te da li je moguće zatrudnjeti od te iste zbog puknuća kondoma? Nadam se brzom odgovoru,hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je mala jer nije bilo direktne ejakulacije.

beatrice13

Dali to znaci da mogu biti mirna?s obzirom da su mi ovulacije negdje 16,17 dan ciklusa?i jeli moguce u praksi da se zatrudni od toga??

anamarija345

Poštovani, molim Vas za odgovor koja je mogucnost trudnoce?
Vec 5 godina pijem Logest pilule. U subotu sam 7 sati nakon 13. tablete povracala, zbog straha sam uzela jos 1 pilulu, no nakon 4i pol sata sam opet povracala, ali samo malo. Dan nakon toga sam imala spolni odnos s kondomom, nakon 6 sati sam opet imala odnos koji je prvu minutu bio bez kondom , a kasnije sa. Decko je u međuvremenu nekoliko puta mokrio
Brine me postoji li mogucnost trudnoce od ejakulata koji je zaostao od prvog odnos u slucaju da je zastita pilula smanjena od povracanja?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

anamarija345

Jos Vas molim za odgovor. Ukoliko postoji mogucnost trudnoće, ima li smisla uzimati Ellaone tabletu za dan poslije u mom slucaju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Beatrice odgovorio sam vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anamarija neće doći do trudnoće, te ne treba pilula za dan poslije.

Ekonomistica123

Postovani, uzimam kotracepciju u tocno vrijeme svaki dan i niti jednu nisam propustila. Moram reci da je tijekom odnosa ispao kondom te smo tek kasnije skuzili, naravno nije bilo svrsavanja unutar. I moram napomenuti da jedino sta mi je ginekologica rekla je da sam zasticena od trudnoce odmah od prvog koristenja(prvi dan uzimanja) te je rekla da je to sigurno i da nemam razloga za brigu, a u vezi bolesti to je rekla da koristim kondom ako je upitno partnerovo zdravlja, a u ovom slucaju nije.
Takoder kontaktirala sam dr. opce prakse svezi boloa koje navodim te mj je propisan klavocin 1g. Zanima me utjece li klavocin kao antibiotik na pilule, ako da do kad bi se trebala koristiti dodatna zastita? Hvalahappy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječe. Ne treba dodatna zaštita.

rose1234

Poštovani, zadnju menstruaciju sam imala od 9.8 do 14.8 ciklusi su mi redoviti te za 7 dana očekujem menstruaciju. Ali imala sam spolni odnos 15. i 16.8, nezaštićen te nije došlo do nikakve ejakulacije unutra, već je on još morao masturbirati. Već par dana me užasno bole dojke, imam temepraturu, osoećaj slabosti i jedan dan sam imala mučninu. Dva kućna testa koja sam napravila su bila negativna no postoji li mogućnost da griješe? Takoder je njemu jucer bilo loše pa svi govore da je nekakava viroza.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Simptomi su nespecifični i govore u prilog virozi. Simptomi izazvani trudnoćom javljaju se kasnije.

Bubica17

Poštovani...imam jedno pitanje. Naime menstruacije su mi redovite svaki mjesec od kada znam za sebe. Prosli mjesec sam.za vrijeme plodnih dana imala nezasticeni spolni odnos gdje je partner svrsio u mene nekoliko puta. Sutra dan sam odmah popila tabletu za dan poslije. Sljedeću menstruaciju sam dobila tri dana ranije znaci 29.08 i trajale je tri dana. Nakon zavrsetka menstruacije sam imala nezasticene odnose nekoliko puta.. zadnji odnos sa svravanjem je bio 4.9. Zanima me da li postoji mogucnost da ostanem trudna i ako postoji kada mogu napraviti test za trudnoću najranije.
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, iako ste imali odnos u vrijeme neplodnih dana šansa za trudnoćom postoji (premda minimalna) ukoliko dođe do ranije ovulacije. Test na trudnoću je najbolje napraviti kada (i ako) izostane iduća menstruacija.

NMNM11

Ja i devojka smo spavali i mislim da je sperma nis penis izasla vani,da li postoji sansa za trudnocu ako jeste a llodni dani su joj za 2 dana

ljubljnako123

Poštovani doktore,

prije svega Vam želim sretnu Novu godinu!

Znam da je moje pitanje jedno od najčešće postavljenih, ali uvijek imam u glavi onaj glasić da "nije to baš ta situacija". A i kažu da od viška glava ne boli.

Ovako, zanima me kolika je šansa za trudnoću u sljedećem scenariju:

Djevojka i ja smo prvo imali predigru i ja sam ejakulirao (ni blizu njoj). Nakon ejakulacije nisam išao urinirati. Nakon 5-10min smo imali (zaštićeni) spolni odnos. Odnos je trajao maksimalno minutu, ušao sam u nju dva puta po možda 20ak sekundi. Prije nego smo imali odnos, obrisao sam i ruke i penis ručnikom i onim "gelom za ruke" (hand sanitizer) i stavio kondom. Kondom sam premazao lubrikantom (Durex Play, piše da je condom friendly). Nakon toga svega sam ušao u djevojku. Nisam ejakulirao. Po osjetu, nisam bio ni blizu (ponovnoj) ejakulaciji. Zadnju menstruaciju je dobila 31.11., spolni odnos smo imali 15.12. Kaže da je trebala jučer dobiti, no nije. Također, kaže da nema uobičajene simptome koje ima kad treba dobiti (bol u grudima, bol u stomaku i slično).

Kolika je šansa za trudnoćom? Je li možda nešto drugo po srijedi? Imamo li razloga za zabrinutost?

Hvala Vam unaprijed. Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani za NMNM11, ako je sperma dospjela u rodnicu postoji mogućnost trudnoće, doduše samo teoretska budući da su neplodni dani.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za ljubljanako123, sretna Nova i Vama.Prema onome što ste naveli ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

ljubljnako123

Poštovani doktore,

djevojka još uvijek nije dobila. Danas je 7. dan kako joj kasni. Treba li napraviti test za trudnoću ili je moguće da joj kasni zbog nečeg drugog (npr. promjena vremena, promjena rasporeda i duljine spavanja i slično)?

Ivo Balenović, dr. med.

Neka za svaki slučaj učini test, iako prema onome što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

rasic

Postovani, zadnja menstruacija zavrsila mi je 3.12. Inace imam jako neredovne menstruacije nekad se desi da po 2 mjeseca nemam mensteuaciju. radi toga sam bila kod ginekologa i rekao je da se ne radi o policisticnim jajnicima i da je problem u psihi. 1.1 imala sam svoj prvi spolni odnos i krvarila sam obilno. 2.1,3.1,4.1 imala sam odnose sa kondomom i ejakuacija je bila izvan rodnice u kondom. steah me onog predejakuata jer iako su odnosi bili s konodmom otprilike dva su zapocela bez kondoma,ali to je bilo jako kratko i odmah smo stavili kondom i nastavili. iz straha sam 5.1 popila ellaone tabletu jer ne znam kad ovulacija treba nastupit. 6.1 sam dobila krvarenje kao mjesecnica.trajalo je 6.1,7.1 obilno i 8.1 jos samo malo. inace imam menstruacije po 5 dana pa me ovo brine. oko 2.1 ili 3.1 sam dobila simptome bolne grudi i bolovi u trbuhu kao pred menstruaciju.trbuh me vise ne boli,samo grudi,ali u jako slabo. napravila sam testove za teudnocu 5.1 i danas 9.1 oba su negativna .hvala vam unaprijed na odovoru i oprostite na ovako sirokom izlaganju haha jako me strah trudnoce