Kontracepcija

Važne informacije o kontracepciji - obavezno pročitati

irena2112

Poštovani, 3. mjesec koristim Naelia tablete i trenutno sam na 11. tableti, a menstruacija mi uglavnom dolazi na 26-27. tableti. Na 27. tableti trebala bih ići vjenčanje, a s obzirom da ću taj dan daleko putovati i neću biti u prilici stalno odlaziti na wc ukoliko menstruacija dođe. Zanima me smijem li poslije zadnje aktivne tablete, znači 24. odmah početi s novom kutijom i s novim aktivnim tabletama? Hoću li time preskočiti ovu menstruaciju? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nakon 24. tbl. nastavite s uzimanjem aktivnih tableta i tako ćete odgoditi menstruaciju.

thestar

Poštovana, imam pitanje. Zanima me štite li kontracepcijske pilule (Softinelle P) od trudnoče i u slučaju ako dečko svrši u djevojku?

monika16

Prije tri mjeseca sam prestala koristiti kontracepcijske pilule. Libido mi je bio kako nizak uz druge probleme. No ni nakon 3 mjeseca mi se nije vratio na staro stanje. Sto mogu uciniti po tom pitanju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovama, za thestar, kontraceptivne tablete spriječevaju ovulaciju, tako da uopće ne može doći do oplodnje jajne stanice.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za monika16, preporučio bih da učinite kompletnu hormonsku analizu od 3. do 5. dana menstruacijskog ciklusa.

Lucy16

Poštovani,

od 17.7. pijem pilule Zoely ( 24 + 4 ). Menstruacija bi trebala doci u ta 4 dana uzimanja placebo tableta, ali meni vec tri mjeseca dolazi na 5 dan, tj dan pocetka uzimanja novog blistera. Zanima me, je li normalna pojava ( da menstruacije ne dode u ta 4 predvidena dana ) ?

Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija nakon uzimanja kontraceptiva ne mora nastupiti uvijek u isto (predviđeno) vrijeme.

Ana97

Pozdrav!
Prije 2 godine pocela sam koristiti pilule Yaz,svega par mjeseci i onda sam prestala. Nakon nekog vremena pocela sam ih koristiti opet i zbog lose podnosljivosti ginekologica mi je prepisala Logest koje sam pila mjesec dana. Skoro godinu dana ne koristim nikakve pilule i imam pitanje je li preporucljivo i opasno da ih pocnem koristiti opet?
Zahvaljujem unaprije

rusalochka

Poštovana,
Pila sam Yaz tablete skoro 3 godine unazad, ali sam po preporuci doktora napravila pauzu koja za sada traje malo više od mjesec dana.Posljednji ciklus sam imala tek 4.9 a u oktobru još uvijek nisam dobila, jer zbog policističnih jajnika, bez pilula nemam redovne menstruacije. Da li u slučaju neredovnih ciklusa postoji bilo kakav način da se izračuna period ovulacije? I uz to, 17.10.sam imala seksualni odnos bez zaštite, iako smo pazili, a ne znam da li su mi tada bili plodni dani ili ne,i da li prestanak korištenja tableta podrazumijeva da je potrebno neko vrijeme da se organizam vrati u normalu ili je, naprotiv, mogućnost trudnoće znatno povećana? Ukratko,kolike su šanse za trudnoću u takvim slučajevima, s obzirom na to da ne znam kako mi se organizam ponaša po prestanku upotrebe pilula?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nakon prestanka uzimanja kontracepcijskih tableta ovulacija ne mora nastupiti odmah u prvom ciklusu. Policistični jajnici su dodatni problem u određivanju ovulacije. Ipak, prema svemu što ste naveli mogućnost trudnoće je samo teoretska.

kampala

Poštovani, Imam sljedeće pitanje. Koristim pilule Femicept 150 /30 svega drugi ciklus. Zanima me koliko je pametno skratiti ciklus za par dana? S obzirom da pijem tablete 21+7 dana, činim li veliku grešku ukoliko ciklus skratim na 18+7 dana ili 19 + 7 dana. Odlazim na važan put i voljela bih imati s time manje brige, a nisam sigurna koliko se time poigravam svojim organizmom. Hvala lijepa na odgovoru. Srdačan pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete skratiti ciklus na taj način, ali sigurnije je produžiti ciklus, tj. nastaviti s uzimanjem bez pauze.

kampala

Poštovani dr. Balenović, Hvala lijepa na Vašem prethodnom odgovoru. Čula sam razne savjete doktora i čini mi se da su mišljenja podijeljena o tome je li pametno "preskočiti pauzu". Ukoliko biste morali birati i privremeno utjecati na menstrualni ciklus na mome mjestu bi li opcija a) 21+3 dana (umjesto 7 dana pauze) bila bolja od opcije b) ne uzimanje ikakve pauze između dva blistera. Točnije 21+21. Hvala lijepa

Monari

Poštovani,
Uzimam kontracepcijske pilule Axira 35 drugi mjesec. Prije dva dana 5 sati nakon popijene tablete imala sam proljev i to samo jednom, a zatim je stolica bila normalna. Taj dan nisam uzela novu tabletu vec sam slijedecu uzela iduci dan u redovno vrijeme. Danas sam imala spolni odnos bez zastite pa me zanima postoji li mogucnost trudnoce posto sam imala proljev, a nisam uzela novu tabletu isti dan ?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Monari, kontracepcijska učinkovitost nije se smanjila. Ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za kampala, krvarenje koje nastaje nakon primjene kontraceptiva nije menstruacija već krvarenje nalik menstruaciji. Ono je slabijeg intenziteta zbog djelovanja egzogenih hormona (tableta) na sluznicu maternice koja postaje tanka. Ne postoji opasnost od hiperplazije - zadebljanja sluznice maternice, ali u slučaju čestog korištenja arteficijelnih metoda za regulaciju menstrualnog ciklusa može doći do neregularnosti u duljini i trajanju krvarenja. Stoga neće biti nikakvih štetnih posljedica ukoliko bilo kojom od metoda odlučite pomaknuti ciklus. Nakon 21. tablete može se nastaviti s uzimanjem dokle god žena želi odgoditi krvarenje (do 21.). prestankom uzimanja nastupiti će krvarenje u roku 2 do 3 dana bez ikakvih štetnih posljedica.

tea_0507

Postovani

Koristim po prvi put pilule yaz.

Danas sam dobila menstruacijute sam popila prvu tabletu

Ujutro mi je menstruacija bila normalna kao inace no sad navecer mi je skroz malo vidljivo

Dali je to normalno i jeli to zbog tablete?

Jesam li odmah zasticena od trudnoce te moram li koristiti dodatnu zastitu? Naravno s tim da redovito nastavim uzimati tablete

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je normalno. Zaštićeni ste od prvog dana. Nastavite s uobičajenim uzimanjem.

vanessa70

Poštovani, naime, ovaj mjesec sam 1.put počela uzimati kontracepcijske pilule, Rosanelle.
Menstruaciju sam dobila 01.11.-srijeda i ja, kako sam kupila taj paket pilula sam krenula uzimati tablete od prve na kartici, tj. od ponedjeljka, gledajći po danima., i kada sam ih popila sve u tom jednom tjednu, od ponedljeka do nedjelje, ja nisam vidjela strelicu koja ispod te nedjelje vodi u ponedjeljak, nego sam obrutno uzela, od nedjelje..
je li to kakav problem?
molim Vas odgovoor

Nazad
1 ... 6 7 8 9 10 11 ... 18
Naprijed