Kontracepcija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 4350 | Broj poruka: 50843

anonymous

Ivo Balenović, dr. med.

Dom zdravlja KZŽ
Krapina, Mirka Crkvenca 1


yasmin


Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

Dejan Šakoronja, dr. med.

10.08.2016. 00:15

Od ovih dvoje Yasmin.

ma1ea

29.08.2016. 15:25

Poštivanje, imam pitanje, smijem li uzimati yasmin tablete neposredno prije jela, moze li doći do kakvog poremecaja ili slično? Pijem ih u 15 sati i odmah kad ih popijem, rucam.
Unaprijed hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

29.08.2016. 22:15

Možete.

Golf3

09.10.2016. 10:20

Pozdrav,ovak imal sam sex sa curom a bio joj je zadnji dan mjesecnice. Cura bila nevina i bilo joj je prvi put. Nakon par dana opet smo imali odnos i sad smo opet imali odnos u utorak. Svaki put smo koristili zastitu i ejakulirao sam curi na trbuh i dva put na leda. Cura je trebala dobit menstruaciju u cetvrtak ali ju nije dobila. Sad me zanima dali joj mjesecnica kasni zato sto joj je bilo prvi put ili je neki drugi razlog. I da imala je simptome u ponedjeljak da ju bude dobila ali nije bilo nista. Dali je najbolje kupit test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

09.10.2016. 18:40

Može napravite test no uzrok prema opisanom nije trudnoća.
O ostalim uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima.

medved85

17.02.2017. 10:52

postovani pijem yasmin oko 2 godine zanima me da li brufen od 400 ima uticaj na njih s obzirom da ga pijem na 8 sati.hvala

medved85

17.02.2017. 14:50

postovani da li brufen utice na yasmin tablete hvala

Ivo Balenović, dr. med.

18.02.2017. 17:55

Poštovana,
neki lijekovi mogu smanjiti učinkovitost Yasmina u spriječavanju začeća. Brufen ne spada u tu skupinu, stoga ga slobodno možete koristiti

ma1ea

27.03.2017. 20:30

Poštovanje, pijem yasmin već skoro godinu dana i sve je bilo u redu, tablete sam pila na vrijeme nikakvih problema, međutim zadnjih par puta menstruacija mi se krenula javljati tjedan prije nego trebam završiti blister, i onda nakon što popijem 21. tabletu, menstruacija mi taj tjedan kada je pauza bude ili malo jača ili malo slabija ili samo par kapljica svaki dan, možete li mi reći zbog čega? Spada li ova menstruacija koja urani tjedan prije , u spotting ili ne? Odnose s dečkom sam imala zadnji puta prije dva mjeseca i tada sam još pila tablete i prakticiramo još uz njih i prekinuti snošaj tako da trudnoću isključujem. Unaprijed hvala happy

Ivo Balenović, dr. med.

28.03.2017. 18:45

Poštovana,
krvarenje koje opisujete vjerojatno je probojno krvarenje koje nastaje tijekom uzimanja kontraceptiva zbog relativnog manjka estrogena. Ne smanjuje kontraceptivno djelovanje i najčešće samo prestaje, ali se može i ponavljati. Ukoliko bi krvarenje duže potrajalo ili postalo obilnije javite se vašem liječniku. Može se kroz 7 dana dodati preparat estrogena i krvarenje će prestati.

ma1ea

16.08.2017. 15:35

Kratko pitanje, na moru sam slucajno popila 22 umjesto 21 tabletu, popila sam ju odmah prvi dan kad sam trebala prestati, sasvim slucajno, jel sada trebam praviti pauzu šest dana ili nastaviti piti?

Ivo Balenović, dr. med.

16.08.2017. 20:35

Poštovana, napravite 7 dnevnu pauzu i nastavite s uobičajenim uzimanjem.

Malia

09.09.2017. 18:20

Postovani. Pijem yasmin svaki dan u jutarnjim satima. Danas mi se dogodilo da sam zabunom prilikom vise budenja iz sna popila dvije tablete umjesto jedne. Sada do kraja paketa imam jos jednu tabletu (ttebala bi imat 2) pa me zanima sto mi je ciniti inima li ovo kakve opasnosti i utjecaja na mene. Hocu li sutra popiti zadnju u paketu a preksutra nista pa cekati menstruaciju ili da uzmem tabletu iz novog paketa pa nadoknadim a novu turu pocnem dan kasnije? Ima li kakvog rizika il opasnosti
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

10.09.2017. 23:45

Poštovana, nema nikakve opasnosti. Popijte još tu preostalu tabletu, a zatim napravite uobičajenu pauzu i onda sve iz početka idući ciklus.

nakicmakic

18.09.2017. 12:50

Postovani, koristila sam Yasmin nekoliko mjeseci i uvijek sam u pauzi imala jake glavobolje pracene mucninom i povracanjem. Glavobolje nisu prestajale danima i nista od lijekova nije pomagalo. Ne znam da li sam ikada u zivou imala tako jake glavobolje koje ne prestaju.
Promijenila sam tabelete na Yaz ali ni one mi ne odgovaraju radi nekih sdrugih stvari.
Sada zelim da prestanem sa kontracepcijom jer se ne osjecam dobro dok je pijem a i planiram trudnocu, stoga imam dva pitanja za Vas.
Da li ce se glavobolje opet javiti kada prestanem sa kontracepcijom i koji je najbolji nacin da ih ublazim
i drugo pitanje je, da li su glavobolje koje nastanu u pauzi od uzimanja ili nakon prestanka uzimanja kontracepcije opasne????? napominjem da pri svakodnevnom uzimanju kontracepcije nisam imala glavobolje.

Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

18.09.2017. 18:20

Poštovana, glavobolje mogu biti nuspojava uzimanja kontraceptiva, Prestankom uzimanja glavobolje bi trebale prestati. Budući da kod Vas to nije slučaj savjetujem pregled neurologa da se ustanovi uzrok Vašeg problema.

magdalena190

18.10.2017. 08:16

Postovani,

Pila sam Yasmin pilule redovno nekoliko mjeseci, zavrsila sam jedno pakovanje i onda sam pocela novu kutiju poslije 10 dana , umjesto poslije 7 dana. Nakon 7 dana koriscenja pilula imala sam odnos. Da li je moguca trudnoca?

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

19.10.2017. 11:05

Poštovana, iako minimalna šansa postoji.

NaPi

19.10.2017. 23:45

Poštovani,
od 11.5. sam prvi put počela piti kontracepcijske pilule yaz. Cijeli prvi mjesec sam imala gusti, tamni smeckasti iscjedak. A treći i peti mjesec taj se iscjedak javio tek na 14.tableti i trajao do pojave menstruacije.
Nakon toga ginekologica me prebacila na yasmin. Ovo mi je prvi mjesec yasmina. Međutim na 17.tableti se pojavio trag svijetlo crvene krvi na papiru poslije mokrenje i nakon toga svijetlo smeđi gusti iscjedak, taj dan i dan nakon. i opet danas (prvi dan da ne uzimam pilule, znači 22.dan) roskasti do svijetlo smeđi. Što da radim?

Ivo Balenović, dr. med.

20.10.2017. 11:10

Poštovana, nema razloga za brigu, radi se o probojnom krvarenju što je česta nuspojava u početku uzimanja kontracepcijskih tableta. Ukoliko bi trajalo više od tri ciklusa javite se liječniku radi eventualne korekcije terapije. Probojno krvarenje ne umanjuje učinkovitost zaštite.