Kontracepcija

zaboravljena pilula

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Martina821995,
nastavite uzimati tableta kao i do sada u 21 sat. To što ste zakasnili s uzimanjem nekoliko sati neće uzrokovati nikakve probleme, niti će smanjiti kontracepcijsku učinkovitost.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pilula za dan poslije sprječava oslobađanje jajašca iz jajnika ali i prihvaćanje već oplođenog jajašca u sluznicu maternice. Ukoliko ste je uzeli unutar 72 sata od odnosa kontracepcijska učinkovitost je velika iako ne 100%.

yellowfever

Dobar dan! Pijem pilule od 2. mjeseca ove godine, nisam sigurna da li sam zaboravila popiti pilulu u ponedjeljak ili u utorak, skuzila sam u srijedu i popila onda dvije u normalno vrijeme kada inace pijem pilule, zanima me da li postoji mogucnost da sam trudna i da li mogu sad normalno nastaviti piti pilule kao do sad?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko je od uzimanja zaboravljene pilule prošlo manje od 12 sati kontracepcijska učinkovitost nije smanjena. Ako je prošlo više nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta uz dodatnu zaštitu kroz sedam dana.

vani385

Poštovani,
imam pitanje. Pijem Lindynette kojih godinu i pol bez ikakvih problema i sada sam zaboravila popiti 15 tabletu na kartici (u trećem tjednu) u određeno vrijeme, umjesto u 20 navečer ja sam ju popila u 9 ujutro, znači prošlo je kojih 13 sati između tableta.
Da li dalje do kraja kartice normalno pijem tabletice i normalno napravim pauzu i da li sam normalno zaštićena ili treba koristiti dodatnu zaštitu???
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta, a zatim napravite pauzu. Za svaki slučaj tijekom idućih 7 dana koristite dodatnu zaštitu.

maja2212

Postovana doktorice, pijem adexa kontracepcijske pilule vec godinu dana. U subotu sam zaboravila popiti pilulu koja je bila predzadnja u pakovanju. Ja sam ju popila u nedjelju (u ned trebala popit zadnju) i onda sam tek u ponedjeljak popila zadnju a tad mi je trebao biti 1. Dan pauze. Ne sumnjam na trudnocu nego me zanima kada trebam poceti piti novo pakovanje?

mivan0525

Poštovani! Pijem pilula Lyndinette treci mjesec. Zaboravila sam popiti pilulu u subotu 29.4. te sam popila sljedeceg dana (30.4.) popila dvije. U cetvrtak nakon toga Sam Imala spolni odnos s ejakulacijom. Nastavila sam normalnim redom piti tablete, ali mi se dogodilo Jucer (10.5.) da Sam primjetila da nisam popila ni prekjucerasnju sam ih opet popila obje. Na Dan kada Sam Zaboravila Imala Sam spolni odnos bez ejakulacije. U ponedjeljak bih trebala popiti zadnju tabletu, a ginekolog mi je do ponedjeljka na godinjem pa me zanima Kolika je mogucnost trudnoce I trebam li raditi pauzu Izmedju dva blistera?
(Inace prije uzimanja pilula menstruaciju Nisam Imala po 3-4 mjeseca I vise Pa ne Znam Kolika je vjerojatnost da je doslo sada do ovulacije)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za maja2212,
napravite uobičajenu sedmodnevnu pauzu nakon zadnje popijene tablete.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ako ste s uzimanjem propuštene pilule kasnili manje od 12 sati kontracepcijska učinkovitost nije smanjena. Prema navedenom mala je mogućnost da je došlo do ovulacije, ali za svaki slučaj počnite s novim pakiranjem bez stanke.

meri210

Poštovani
Pijem Yaz tablete i zaboravila sam popiti 14. tabletu te sam to primjetila tek kad sam isla popiti 15. Na uputama je pisalo da u tom slucaju (8.-14. dan) popijem tabletu čim se sjetim, pa makar i dvije te sam to i napravila, ali ne znam trebam li još nešto poduzeti s obzirom da su upute za zaboravljenu 15. tabletu potpuno drukčije. Mogu li samo normalno nastaviti piti tablete?
Planiram koristiti dodatnu zaštitu u slučaju odnosa idućih sedam dana.
Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta. Za svaki slučaj možete koristiti dodatnu kontracepciju tijekom idućih 7 dana iako je mala vjerojatnost da se smanjila kontracepcijska zaštita.

Cmeo22

Postovani!
Molim Vas za pomoc. Pijem Lindynette 30 vec 11 mjeseci. Ovaj mjesec sam krenula uobicajno (nakon sedmodnevne pauze) i tocno s prvom tabletim iz kutije, 24.05. Pila sam ih redovno 4 dana. Peti dan odnosno 28.05 zaboravila sam popiti tabletu. Tek 29.05. Popila sam zaboravljenu tabletu i odgovarajucu od ovog dana. Najveci problem i razlog moje zabrinutosti je sto sam 27.05(taj dan sam popila na vrijeme tabletu) imala spolni odnos pri kojem je decko ejakulirao u mene. Od tad do danas sam normalno nastavila uzimat kontracepciju. Zanima me ima li samse da sam ostala trudna?

Unaprijed Vam hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, šansa za trudnoćom je minimalna, ali ipak postoji. Nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta. Ukoliko ne dođe do krvarenja za vrijeme pauze (što je malo vjerojatno) učinite test na trudnoću.

Ankaaa

Poštovanje... pijem pilule rossanel vec 7 mjeseci. U petak sam imala odnos, u ponedjeljak sam shvatila da u nedjelju nisam popila tabletu i popila sam dvije. U petak bi trebala pocet s pauzom a neznam dal da pijem novi paket bez pauze ili da normalno nastavim i postoji li sansa za trudnocu. Da napomenem primjetila sam smeđkasti iscjedak veceras. I do sad sam redovno pila bez zaboravljanja.Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko je od uzimanja zaboravljene pilule prošlo manje od dvanaest sati ne postoji mogućnost za trudnoću. Ako je prošlo više od dvanaest sati možete odmah nastaviti s uzimanjem djelatnih tableta iz idućeg pakiranja.

Kaia22

Poštovani,
pila sam kontracepcijske tablete Trinovum više od 4 godine, ali su mi krajem 6. mjeseca u ljekarni rekli kako tih tableta više neće imati. Kako mi je ginekolog bio na godišnjem, a tablete su mi hitno trebale jer sam dva dana poslije otputovala u inozemstvo na duže vrijeme, drugi ginekolog mi je prepisao Lindynette 20. Rekao mi je da ih normalno nastavim piti nakon pauze pa sam tako i napravila. Nakon prvog pakiranja menstruaciju sam dobila 3. dana pauze, 2.8. te sam nakon pauze normalno započela 7.8. i drugo pakiranje.
Zaboravila sam popiti pilulu 15.8. te sam 16.8. popila dvije, ali sam 15.8. rano ujutro imala nezaštićeni spolni odnos. Sve ostale tablete uzela sam na vrijeme te od tada nisam imala spolne odnose. Danas bih trebala započeti s pauzom od 7 dana. Trebam li možda nastaviti piti novo pakiranje bez pauze ili mogu napraviti pauzu normalno? Znam da je zaštita smanjena ukoliko tabletu uzmemo 24 sata kasnije, ali kolika je mogućnost trudnoće? S obzirom da su mi ovo nove tablete, ne znam što očekivati, s Trinovumom do sada nisam imala problema i rijetko sam zaboravljala popiti pilulu.
Zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pošto Vam je od zaboravljene tablete ostalo više od 7 tableta za popiti napravite uobičajenu 7 dnevnu pauzu. Kontracepcijska učinkovitost može biti smanjena ako se s tabletom kasni više od 12 sati, ali ne znači da će doći do ovulacije. Mislim da su šanse za trudnoću samo teoretske.

meri210

Poštovani,
Pijem yaz tablete godinu dana.
Prošli tjedan sam zaboravila popiti 18. tabletu iz blistera te sam ju popila drugi dan s 20ak sati zakašnjenja i dalje nastavila normalno piti. Zbog loše pročitanih uputa i nemogućnosti nabavljanja novog recepta, nisam preskočila bijele i nastavila s novim blisterom, te bi danas navečer trebala popiti treću bijelu tabletu. Imala sam nezaštićen odnos na dan zaboravljene tablete i jučer, dakle osam dana poslije. Kolike su šanse da je do začeća ipak došlo? Mjesečnicu očekujem danas navečer ili sutra ujutro, a u nedjelju bi trebala početi s novim blisterom. Trebam li napraviti test za trudnoću prije nego što nastavim piti kontracepciju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, šanse za trudnoćom su minimalne, samo teoretske. Ukoliko ne nastupi mjesečnica učinite test.

Nazad
1 ... 26 27 28 29 30 31 ... 38
Naprijed