Kontracepcija

zaboravljena pilula

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za tukica2, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta i napravite uobičajenu pauzu. Neće se ništa desiti zbog malog kašnjenja.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Tanja S, ne trebate brinuti, niti koristiti dodatnu kontracepciju. Zaštićeni ste.

Acog

Pozzz. Pijem logest vec 6 mjeseci. Zavrsila sam sa kutijom i pravila pauzu od sedam dana, trebala sam da popijem u srijedu navece u 22h a zaboravila sa p popila sam je jutros to jest cetvrtak u 10,30h i veceras pijem normalno u isto vreme. Imala sam odnose u protekloj sedmici dok je trajala pauza, zanima me ima li razloga za brigu zbog trudnoce? To mi je prvi put da sam zaboravila

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema nikakvih razloga za brigu. Nastavite s uobičajenim uzimanjem.

Miiona

Postovani,
Ovo je sesti mesec kako pijem Yasmin tablete (ukupno ih koristim vec godinama, ali nakon preporucene pauze od 3 meseca sam pre 6 meseci pocela opet). Tablete sam pila redovno, nije mi se desilo da zakasnim nikad vise od 12 sati, medjutim, u nedelju(19 novembra) uopste nisam bila svesna da sam pilulu zaboravila, i tako je bilo sve do ponedeljka popodne (20 novembra, u 4 kada inace pijem). Po uputstvu za koriscenje tableta, pogledala sam da u toku druge nedelje mogu popiti dve odjednom ukoliko je kasnjenje vece od 12 sati (a jeste, 24h je), medjutim, nigde nije naznaceno da li bih smela da popijem i pilulu za dan posle s obzirom da trenutno ne zelim dete. Nezasticeni odnos sam imala pola sata pre nego sto sam popila obe tablete (dakle 20. novembra pre nego sto sam shvatila da 19og nisam popila tabletu). Da li je pametno da uopste uzimam pilulu za dan posle? Hvala unapred na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ste tijekom sedam dana prije propuštene tablete uredno uzimala kontracepciju nema potrebe za dodatnom zaštitom..

Rhea

Poštovani,
pijem Diane 35 već godinu dana i do sada mi se nikada nije desilo da zaboravim popiti tabletu i pijem ih između 21 i 22 sata. U ovom ciklusu, dana 9.11. zaboravila sam popiti četvrtu tabletu u običajeno vrijeme i popila sam je narednog dana oko 06.30 ujutu, znači sa nekih 8-9 sati zakašnjenja a kasnije sam nastavila piti redovno. Međutim, 4 dana nakon zaboravljene tablete imala sam rizičan seks. Znam da je mala šansa za trudnoću ali sada mi je ostala još jedna tableta iz ovog ciklusa nakon čega bih trebala nastupiti menstruacija ali imam predmenstrualne simptome koje inače nemam otkako pijem kontracepciju pa mislim da su to znaci trudnoće. Da li mi je rano za test pošto je prošlo 13-14 dana od rizičnog odnosa i imam li razloga za brigu?
Hvala Vam na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Pštovana, nema razloga za brigu. Kontracepcijska učinkovitost nije se smanjila. Pričekajte menstruaciju.

Mariaalejandra

Poštovani, inace redovito pijem pilule, za vikend sam takoder popila medutim pila sam alkohol dok sam u utorak zaboravila popiti u 22h (kako pijem inace), vec sam popila u 6h ujutro. U srijedu takoder nisam popila pilulu, a u cetvrtak je partner svrsio u mene ne znajuci da ovih dana nisam pilule pila na vrijeme jer mi se do sada to nije desavalo... nakon toga sam popila zaboravljenu pilulu u 20 h, te u 22 h drugu po rasporedu toga dana. Ima li sanse da dode do zaceca? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, šanse su samo teoretske, gotovo ravne nuli.

imansul

Poštovani,redovno pijem adexa tablete ali mi se prošli tjedan dogodilo da sam u nedjelju zaboravila popit tabletu i popila je u ponedjeljak ujutro.U petak taj prošli tjedan sam imala odnos ali bez eakulacije.Pricala sam s doktoricom i rekla je ukoliko sam popila u ponedjeljak nema razloga za brigu.a danas sam imala odnos i slucajno je doslo do eakulacije u rodnicu.ukoliko redovno pijem tablete osim tog jednog puta imam li razloga za brigu??
Jer sam procitala ako se zaboravi pilula tehnicki moze doci do ovulacije u naredna 2 tjedna, ukoliko dođe znaci da cu biti trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu, neće doći do ovulacije.

imansul

Bez obzira što je ta zakasnjela pilula četvrta u blisteru?

maja2121

Poštovani, pijem Lindynette 20 već 5 godina. Naime, pilule sam prestala piti 26.11. nakon čega je uslijedila sedmodnevna pauza u kojoj sam uredno četvrti dan dobila menstruaciju. Umjesto da započnem s uzimanjem novog pakiranja 3.12. (osmog dana), ja sam uzela pililu peti dan pauze (1.12.) i od tada nastavila normalno piti. Zanima me smanjuje li to djelotvornost pilula?
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za imansul, teoretski može doći do ovulacije (iako su šanse gotovo ravne nuli). Životni vijek spermija je do 3 dana, tako da i u slučaju da ovulacija nastupi neće biti spermija sposobnih za oplodnju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana maja, to neće umanjiti djelotvornost pilula.

imansul

Ja se ispričavam sto Vas gnjavim,ali ukoliko je nakon toga bilo odnosa s ejakukacijom a daljnje tablete se uredno piju,ne moze doci do trudnoce?
Mislim bilo bi jako sokantno da tih 12 sati moze toliko imati utjecaja

Ivo Balenović, dr. med.

Ukoliko je prošlo manje od 12 sati od zaboravljene pilule sigurno neće doći do ovulacije. Ta granica je vjerojatno i do 24 sata. Nakon toga, ukoliko nastavite s uzimanjem pilula šanse za ovulacijom su samo teoretske. Najvjerojatnije uopće neće doći do ovulacije, tako da nema razloga za brigu.

meri210

Poštovani,
Pijem Yaz tablete već godinu i 4 mjeseca. Sad sam na drugoj placebo tableti (večeras u 20 h bi je trebala popiti) i shvatila sam da nisam popila posljednju aktivnu tabletu, dakle 24. Sukladno uputama koje pružaju dva rješenja, mislila sam odabrati ono drugo i računati da mi je 24. dan kad sam zaboravila aktivnu tabletu bio prvi dan placebo tableta, te početi s novim blisterom dan ranije nego inače. Nezaštićen odnos dnos sam imala jučer

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu, zaštićeni ste.

Nazad
1 ... 28 29 30 31 32 33 ... 38
Naprijed