Kontracepcija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 4307 | Broj poruka: 50719

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


zaboravljena pilula


Autor Poruka

Anastasija543

08.12.2020. 22:05

Poštovani, pošto sam vam ovde postavljala pitanja u vezi zaboravljene druge tablete u kutiji u sredu a nezaštićenig odnosa tokom druge placebo pilule u subotu (četri dana ranije) imam jedan problem. Juče sam radila PAPA test, a danas sam primetila na gaćicama malo smeđeg sekreta, da li papa test može to da izazove? Imam strah da ovo nije implantacijsko krvarenje.

Ivo Balenović, dr. med.

09.12.2020. 11:50

Poštovana, to je posljedica papa testa. Prilikom uzimanja uzorka za analizu, postruže se sluznica vrata maternice, što je čest uzrok oskudnom krvarenju.

Anastasija543

17.12.2020. 14:30

Poštovani, pošto sam za svaki slučaj posle zaboravljene tablete uradila test, i 18i dan posle odnosa, zanima me jedna stvar, test je bio negativan i sat vremena posle, a posle dva dana kad sam uzela da ga bacim na testu se videla mala linija gde treba da bude jel pozitivan ili negativan, ali je bila bela samo se ocrtala posle dan, zanima me jel to znači da je pozitivno ili se ocrtala posle upotrebljenog testa

Ivo Balenović, dr. med.

18.12.2020. 12:35

Poštovana, test je negativan. Rezultat nakon dva dana nije vjerodostojan.

andeosgreskom1234

08.01.2021. 17:55

Poštovani, dogodilo mi se da sam zaboravila 1.1. Popiti 2 tabletu iz pakovanja,to sam shvatila drugi dan ujutro i popila,ali proslo je oko 15h od kad sam trebala popiti.Taj dan sam popila ujutro zakasnjelu i dalje po shemi kako trebam . Da li trebam kakvu dodatnu zastitu posto sam sa zakasnjenjem popila 2.tabletu,i ako treba dodatna zastita koliko dugo?
Samo da napomenem, tablete pijem vec skoro 1 godinu.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

09.01.2021. 11:45

Poštovana, šanse da zbog tog kašnjenja dođe do ovulacije su samo puka teorija. No, budući da tako stoji u uputama (iako u stvarnosti treba duže kašnjenje) savjetujem ipak dodatnu zaštitu tijekom idućih 10 dana.

LucijaaM

11.02.2021. 07:50

Postovani,

Pijem Donellu vec vise od 3 godine. U petak 05.02. sam zaboravila popiti 8.tabletu te sam u subotu (nakon sto su prosla 24 sata od zaboravljene) popila dvije kako pise u uputama. Dan prije zaboravljene (dakle cetvrtak 04.02.) sam imala spolni odnos i decko je ejakulirao u mene. U nedjelju (07.02.) i jucer u utorak (09.02.) takoder. Kolike su sanse da ostanem trudna? Posto su mi "plodni dani" poceli u cetvrtak, dan prije zaboravljene tablete. Vjerujem da su sanse gotovo nikakve nakon sto sam toliko godina na kontraceptivima ali voljela bih cuti vase misljenje da zabrinutost svedem na nulu.
Unaprijed hvala na odgovoru

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

11.02.2021. 12:25

Poštovana, šanse su tek puka teorija, gotovo ravna nuli.

mirta42

28.02.2021. 00:10

Postovani, pijem Belaru skoro godinu dana. Jucer sam zaboravila popiti 9.tabletu u pakiranje te sam sada popila 9.i 10.zajedno. Tijekom proteklih tjedana (preko 4tj) nisam imala odnosa zbog oporavka od operacije. Uz dodatnu zastitu iducih 7 dana, mogu li nastaviti piti pakiranje normalno do kraja te napraviti pauzu 7 dana ili ipak moram preskociti pauzu? Unaprijed hvala!

P.s. takodje, u posljednje 3 tjedna morala sam popiti 2 ture klavocina, zanima me smanjuje li on ucinak kontracepcije opcenito? Proslo krvarenje je izostalo, bilo je vise u tragovima, pretpostavljam od klavocila i lijekova za bolove (paracetamol) (za svaki slucaj napravila sam test-neg 1.dan trenutnog pakiranja-neg).

Ivo Balenović, dr. med.

28.02.2021. 12:10

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem i napravite 7 dnevnu pauzu. Klavocin ne umanjuje učinkovitost zaštite.

mmajic

17.05.2021. 07:55

Poštovani,
Pijem Daylette 24/4 uredno već pola godine. Dogodilo mi se da sam 18. tabletu povratila nakon sat vremena, a taj dan sam imala spolni odnos. Ginekologica mi je rekla da pijem svejedno 4 placebo tablete i da je sve okej. Danas sam popila treću placebo tabletu i još nisam krvarila, znala mi je dolaziti i taman prije 4. placebo ali sam i dalje u panici, kolike su šanse da sam trudna? i kolike su šanse da mi se ciklus poremetio?

Ivo Balenović, dr. med.

17.05.2021. 10:45

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće, niti se ciklus poremetio. Kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive krvarenja postaju oskudnija i kraće traju, a ponekad mogu i izostati.

Helena333

14.06.2021. 07:55

Pozdrav!
Momak i ja smo zadnji spolni odnos imali u petak ( 11.06.) i tom prilikom je ejakulirao u mene. Taj isti petak naveče sam popila redovnu tabletu iz blistera, 3 po redu, tek na početku. Subotu naveče (12.06.) sam zaboravila uzeti 4 tabletu po redu i to sam tek skontala večeras, (nedelja 13.06.) i popila sam dvije za redom, što znači da kasnim više od 24 sata sa tabletom... U upustvu, u pitanju su Jazz tablete, piše da ako kasnim više od 24 sata sa tabletom, a ta tableta je iz prvog reda blistera, a pri tome sam prije toga imala odnose, postoji veća šansa da sam trudna. Da li imam razloga za brigu, da li postoji mogućnost da sam trudna? Jer sam malo čitala odgovore dole koje ste pisali drugim ljudima i naišla sam par puta gdje ste spomenuli da nema veze što sam imala odnos prije, računa se samo dani u naprijed jer ovulaciji treba mnogo više od jednog dana da se pokrene da bi se ostalo trudno i najbitnije je koristiti zaštitu naredne dvije sedmice..... Da li to vrijedi i za mene? Nadam se da ćete mi što prije odgovoriti i naravno što tačnije i preciznije da budem maksimalno sigurna da nisam trudna. Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

14.06.2021. 15:50

Poštovana, mogućnost ovulacije je samo teoretska. A kada bi do nje i došlo ne bi više bilo spermija za oplodnju (životni vijek spermatozoida je oko 72 sata). Nema razloga za brigu.

Helena333

23.06.2021. 19:20

Pozdrav!
Opet Vam pišem radi problema koji je povezan sa zaboravljenom tabletom.
Da Vas ukratko potsjetim, zakasnila sam sa 4-tom tabletom iz novog blistera sa više od 24 sata, međutim 5 dana poslije toga, tačnije 6-og dana, sam imala spolni odnos bez zaštite i pri tome je momak ejakulirao u mene ( zaboravila sam skroz da moram koristiti zaštitu bar još par dana )
Takođe sam par dana prije tog nezaštićenog odnosa imala proliv u roku od 15 min od popijene tablete, pisala sam Vam opet i rekli ste da se tableta normalno apsorbovala, sada me malo i to brine, ne znam je l' može uticati na dejstvo tablete.
Pijem Jazz pilule skoro godinu dana, da li imam razloga za brigu, da li postoji mogućnost da se u tom periodu desila ovulacija i da sam možda trudna?
Unaprijed hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

24.06.2021. 09:30

Poštovana, ne postoji mogućnost da je u tom periodu došlo do ovulacije.

Helena333

24.06.2021. 12:00

Poštovani doktore,
stvarno Vam se duboko iz srca zahvaljujem na svoj pomoći koju ste mi pružili i ne samo meni nego i svim devojkama koje se jave ovdje jer imaju problem.
Ovaj forum je stvarno odlična stvar i nadam se da će još dugo funkcionisati i pomagati svim devojkama na području Balkana.
Još jednom veliko hvala i pozdrav.

Anastasija543

24.06.2021. 12:35

Poštovani, nije baš povezano sa ovom temom, ali me zanima da li može sunce da utiče na tablete, jer su stajale u novčaniku u tašnici dva sata na temperaturi 35+ stepeni.

Ivo Balenović, dr. med.

24.06.2021. 23:30

Poštovana, sunce nama utjecaja na tablete.

Lepakata22

05.08.2021. 00:25

Pozdrav. Pijem Claxi pilule već 4 godine. Uglavnom, na početku ovog blistera sam promašila 4.tabletu i popila ju sa 15 sati zakašnjenja te sam narednih tjedan dana nakon toga koristila dodatnu metodu zaštite sa dečkom. Uglavnom maloprije sam primijetila da imam jednu tabletu viška, trebala sam danas (srijeda) popiti zadnju, a meni je ostala tableta od prošlog četvrtka skrivena u blisteru. Moguće da sam cijeli tjedan uzimala krivim redom jer ne pratim baš koji dan piše na kojoj tabletici, no svaki dan ih popijem jer imam alarm za njih tako da stvarno ne znam koji dan sam ju propustila. Imala sam odnose koji su završavali metodom prekinutog snošaja cijeli prošli tjedan. Moje pitanje je trebam li nastaviti piti idući blistera odmah za ovim ili raditi pauzu? Hvala Vam na odgovoru!