Kontracepcija

zaboravljena pilula

zivka123

Molim vas za savjet
Pijem qlaira vec par godina u 20h..u petak sam popila.zadnju pilulu i dobila menstruaciju.u subotu sam trebala.popiti prvu iz novog pakovanka takodjer u 20h medjutim nisam te sam ju popila ujutro u 6:30.
Zanima me da li je to problem i da li da nastavim naredne pilule piti u 6:30 i da li je zastita smanjenja?
Da li bih pogrijesila ako bi sada,iako sam popila u nedjelju ujutro,popila navecer u 20h odmah slijedecu(to bi bilo dvije danas)jer sam na taj termin navikla..godinama pijem tako..da li bi se smanjila zastita..
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zaštita se nije smanjila. Možete nastaviti s pilulama u 20 sati. Ništa se neće desiti zbog kašnjenja uzimanja jedne tablete.

Alex28

Poštovani,

S obzirom da sam iz Srbije, imam očigledno malo drugačiji spisak mogućih kontraceptivnih pilula.

Naime, od -05.2017. do 06.2018. sam pila Lyndinette, te zbog nekog medjumenstrualnog krvarenja promenjene su mi tablete na Novynette, te kako mi nisu pomogle ni one, od 07. meseca ove godine počela sam da pijem Microgynon.

Nakon 7 dana pauze od uzimanja tableta, naravno usledila je i menstruacija, počela sam sa novom kutijom.

6. dana sam zaboravila da uzmem tabletu. Popila sam je 7. dana, dakle nekih 18 sati kasnije, i tada sam uzela i tabletu za 7. dan.

Te večeri sam imala odnose sa dečkom, uz upotrebu prezervativa, medjutim došlo je do pucanja istog, te mislim da je bilo kao i da nismo koristili zaštitu.

Zanima me da li bi trebalo da imam razlog za brigu?

Unapred zahvalna!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez obzira što ste zakasnili s uzimanjem tablete, šanse za ovulaciju su samo teorija, gotovo ravna nuli. Nema razloga za brigu.

Kappa

Poštovani,
Pijem Lyndinette već dvije godine. Posljednju menstruaciju sam imala 09/09. Ovaj tjedan mi je treći tjedan pilula. Naime, negdje ovaj tjedan sam zaboravila popiti pilulu (pretpostavljam utorak) i nisam ju nadoknadila jer sam tek danas shvatila propust. Zadnji odnos bio je 30.09. Danas mi je počelo krvarenje(trebalo je početi u nedjelju) , ali budući da su mi ostale još dvije pilule, popila sam ovu od danas. Molim Vas možete li mi reći trebam li popiti i tu zadnju (bez obzira na krvarenje), trebam li odmah nastaviti s novim paketom ili napraviti pauzu? Također, preporučate li dodatan pregled kod ginekologa ako postoji mogućnost trudnoće? Unaprijed zahvaljujem na Vašem odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne morate popiti zadnju pilulu. Napravite uobičajenu 7 dnevnu pauzu i nastavite s novom kutijom. Ne postoji mogućnost trudnoće.

Kappa

Hvala Vam puno na vremenu i odgovoru happy

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

dalija20

Postovani, koristim lyndinette 20 i trenutno sam na onom zadnjem tjednu prije pauze/menstruacije. Sinoc sam trebala popiti u 22, no zaboravila sam i popila u pola osam ujutro. Takodjer sam imala odnos prosli cetvrtak, dakle 27.09. Zanima me postoji li sansa za trudnocu, koliko je umanjena zastita za ostatak ciklusa i trebam li normalno popiti onih preostalih pet pilula i normalno napraviti pauzu za menstruaciju? Hvala unaprijed i lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem. Zaštita nije smanjena i ne postoji mogućnost trudnoće.

zivka123

Molim vas,citam i dosta je slicnih pitanja ali bila bih mirnija ako biste mi odgovorili..
Dugo pijem qlaira..par godina..zaboravila sam popiti 21 pilulu(petak) i popila.sam ju zajedno sa 22(subota).
Odnos sam imala u ponedjeljak ,4dana prije zaboravljene pilule.
Da li postoji mogucnost trudnoce i da li da nastavim piti blister do kraja.
Hvala.mnogo

d3333334

Dobar dan, imam dosta specificnu situaciju, nacela sam novu tablu pilula u ponedjeljak, i kako imam naviku da pijem svaku noc pred spavanje, nikada nisam propustila pilulu, gotovo da rijetko i gledam dane (radi se o Diane-35). Veceras sam pogledala i vidjela da mi se ne poklapaju dani, naime umjesto da mi je po redu pilula na kojoj pise SUB, na redu je ona na kojoj pise PET. To mi je dakle trebala biti sesta po redu, a bila je peta, i popila sam i PET i SUB odjednom. Moj problem je sto ne znam koju noc sam propustila pilulu.. mislim da je to bilo u srijedu navecer, a od cetvrtka sam imala odnose bez prekinutog snosaja. Kolika je vjerovatnoca trudnoce, i da l da uzmem pilulu za dan poslije, s obzirom da se radi o prvoj sedmici? Unaprijed od srca zahvalna.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana zivka, dobro ste napravili. Ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema smisla uzimati tabletu za dan poslije. Nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta. Mogućnost trudnoće je samo teorija.

mivan0525

Poštovani,
S novim blisterom sam započela u petak, 23.11. i u subotu sam zaboravila popiti pilulu te sam u nedjelju popila dvije.
Odnose sam zatim imala u ponedjeljak, utorak i srijedu uz prekinuti snošaj te tek ponovno danas u nedjelju, bez dodatne zaštite sa ejakulacijom unutar.
Postoji li mogućnost trudnoće?
Unaprijed vam hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće.

Meri0411

Pozdrav.
Do sada sam pila redovno pilule ali kad sam pocela novo pakovanje 3. dan sam zaboravila popiti a navece sam imala odnos sa muzem. Popila sam obadvije sutradan kad ih inace pijem. Postoji li velika sansa trudnoce? Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, šansa je samo teoretska.

Lucy16

Poštovani doktore.
Pijem Qlairu vec godinu i pola, redovno svaki dan. Novi blister sam zapolela 29.11. ( četvrtak ). U petak 30.11. sam uzela pilulu i povratila unutar sat vremena ( ne radi pilule, radi drugih stvari ). Sat vremena prije uzimanje pilule imala sam spolni odnos sa ejakulacijom. Pošto sam ja smetnula s uma da povracanje moze izazvati da se tableta ne apsorbira, sljedecu pilula sam uzela po rasporedu u subotu. Prošli tjedan nisam imala spolne odnose ( imala sam danas, znaci 9. dan od to pilule uzete uz povračanje).. Zanimaolike su šanse za trudnoćom ako se da pilula nije apsorbirala? Hvala Vam.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, šanse za trudnoćom su samo teoretske. Teško da će se samo zbog jedne propuštene pilule (odnosno nedovoljno apsorbirane) uspostaviti fiziološka hormonska ravnoteža i desiti se ovulacija.