Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

akne

ina

Imam 33 godine i ten mi je normalni, osim mitesera (sujedica) u T zoni lica, nikad nisam imala problema, cak niti u pubertetu. Udana sam i imam dvoje djece. Unazad dva-tri mjesca pocela sam dobijati ogromne akne po cijelom licu, vratu i ledjima, i to isprva jednu, dvije, sad sve vise i sve cesce. Napominjem da nisam imala nikakvih stresova, promjena hreme, ishrane niti sl. u zadnje vrijeme. Ocito je da se nesto dogadja, ali ne znam kome se treba obratiti, posto je vjerovatno uzrok ne u kozi nego drugdje. Stoga vas molim za savjet.

Prof. dr. Jasna Lipozenčić

Potrebno je provjeriti razinu spolnih hormona u Endokrinološkom labaratoriju Klinike za ženske bolesti i porode, Petrova ulica, Zagreb. Nakon nalaza odrediti će Vam se liječenje ili s Diane 35 ili Roaccutane tbl u Ambulanti za Medicinsku kozmetologiju, Klinike za kožne i spolne bolesti, Šalata 4, Zagreb.