Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Alopecia areata kod djeteta

irena1404

Poštovani.
prije 10-ak dana primijetili smo na tjemenu 12-godišnjeg dječaka područje bez kose, otprilike 2 x 2 cm.
Inače je zdrav, te nismo primijetili nikakve druge probleme.
Dermatolog nam je kao terapiju prepisao Minoxidil 5%, ujutro i uveče, te uveče nakon toga i Beloderm kroz 6 tjedana.
Kupili smo lijekove no sada čitam na uputi da se Minoxidil ne daje ispod 18 godina, te na Belodermu da se u dobi od 12 godina primjenjuje maksimalno 5 dana.
Zbunjeni smo te bih bila zahvalna za Vaše mišljenje i iskustva s primjenom ovih lijekova kod djece.

Unaprijed hvala!

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana,
dermatolog je dao odgovarajuću terapiju koja se u toj dijagnozi daje kod djece.
Umjesto Beloderm kreme ili masti, za vlasište je bolji Elocom losion jer se lakše utrljava.
Slobodo primijenjute terapiju te se javite na kontrolni pregled po završetku primjene da se ustanovi stanje i procijeni potreba za daljnjom obradom i liječenjem.