Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Asebon

Kreso2

Postovana doktorice,
U kosi mi je dijagnosticiran seboroicni dermatitis, s kojim se manje vise dobro borim. Medutim kosu vec godinu dana peren, jedan put tjedno , samponom Asebon. Da li se smije tako dugo koristiti, znam da Oronazol nije preporucljivo, i sto bih jos mogao koristi od tih terapeutskih sampona, kao i od obicnih sampona za suhu kosu? Priznajem da sam malo zbunjen kolicinom preparata na trzistu, a svatko sebe reklamira kao najboljeg.
Unaprijed hvala,
Kreso2

prof dr Jasna Lipozenčić

Potrebna je analiza pitirosporuma u kosi. Ukoliko je nalaz pozitivan, tijekom 3 tjedna primjeniti Oronazol šampon, a potom biljni šampon za kosu primjeniti 2-3 puta tjedno. Per os koristiti tablete B6 vitamina, izbjegavati začinjenu hranu i koncentrirani alkohol.

Kreso2

Postovana doktorice,
Hvala na odgovoru. Postavi bih jos samo jedno pitanje.Napisali ste da je potrebna je analiza pitirosporuma u kosi, gdje se to moze napraviti?
Inace, iz Splita sam,
Hvala