Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Bjele fleke

Ja12

Pozdrav
Ovako zanima me par pitanja
Primjetio sam prije koji dan bjele fleke na penisu, na kozici kao gubljenje pigmenta, nema svrbeza i ne pece.
Sto bi to moglo biti?
Dali je opasno i dali je prenosivo, s obzirom da imam partnericu?
Trenutno nisam u mogucnosti ici doktoru, na koji nacin se moze ljeciti?

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani, prema vašem opisu, moglo bi se raditi o vitiligu - kod kojeg dolazi do gubitka pigmenta; riječ je o autoimunoj bolesti, uzrok je nepoznat, a terapijske mogućnosti ograničene. Bolest nije opasna i spolno prenosiva, no, za postavljanje točne dijagnoze potreban je pregled dermatovenerologa.