Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

bradavice

mim

Imam problem sa bradavicama na prstu ruke......do sad sam uspijevala da ih odstranim sa tecnoscu Clabin(iz Njemacke),ali mi se ponovo vracaju.kako da ih odstranim zauvjek?..I moj sin (3 god.) ima jednu na prstu ,pa me interesira da li da mu to probam skinut ...Pitam ovo jer kad sam skidala svoje bradavice sa Clabinom ,poslije par dana to malo i boli i moram je iscupat iz korijena ....ima li neki drugi nacin da se to njemu skine posto ova metoda pomalo i boli...ili da ostavim je na miru...hvala

prof dr Jasna Lipozenčić

Bradavice su posljedica virusne infekcije kože i mogu se proširiti po koži tijela. Ne smije ih se ostaviti bez aktivnog tretmana. Vašem sinu bi bilo korisno u Dječjoj ambulanti Klinike za kožne i spolne bolesti KBC i MF Sveučilišta u Zagrebu Šalata 4, aplicirati tekući dušik koji primjenom "hladi" kožu i dječak se neće bojati načina liječenja. U Vašem slučaju, ekskohleacija uz termokauterizaciju bi bila sredstvo izbora, budući do sada nije bilo definitivnog učinka nakon primjene antiviralne tekućine.