Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

strije

Mia

Molim Vas recite mi da li postoji neki nacin da se rijesim
strija....Utrudnoci sam se mazala svim mogucim kremama ali...Hvala

prof dr Jasna Lipozenčić

Nažalost, nema etiološkog lijeka u otklanjanju strija. Tijekom puberteta 70% djevojaka i 40% momaka, a u trudnoći 90% žena nastanu strije. One se mogu ublažiti primjenom krema na bazi retinoida, te se može pokušati s lokalnom primjenom gela ili krema. Redukcija tjelesne težine, šport, i preventivna aplikacija krema mogu pripomoći da se ne stvaraju nove.
Bilo je pokušaja liječenja s clofibratom, no nema kontroliranih studija o djelotvornosti.