Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

bubuljice

Marina

Nadlaktice su mi osute sitnim bubuljicama. Nekad je to više, nekad manje naglašeno. O čemu je riječ? Ostala koža je savršeno glatka.

Dr.med.spec.Dinko Kaliterna

Kod vas se najvjerojatnije radi o tvz. guščoj koži ili gruboj koži koja bude tipično na nadlakticama i bedrima.Javlja se gotovo uvijek kod osoba koje imaju suhu kožu.Stanje je bezopasno i radi se o estetskom defektu koji se lako uklanja pažljivo odabranom njegom i posebnim sredstvima.Tipično promjene budu jače izražene u hladnije doba godine.Druga rijeđa mogućnost bi bila upala korijena dlake.Javite se vašem dermatologu kako bi otklonili vaše probleme.

Jasmina30

Postavani trenutno sam u 6 mesecu trudnoce I na preponama su mi.se pojavile bubuljice ?Ugojila sam se 10 kila u trudnoci a odnose nemam vec neko vreme.Da li to moze biti od znoja?hvala

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana, na temelju opisanog nemoguće je zaključiti o čemu se točno radi.
Moguće da je riječ o običnom folikulitusu (upala folikula dlake) koji se često javlja kod povećane tjelesne mase i kod pojačanog znojenja i iritacije. U slučaju da promjene perzistiraj ili se šire, preporučam pregled dermatovenerologa.