Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

CANDIDA ALBICANS

jelena

Štovani,
moj dečko otkada zna za sebe ima infekciju candidom u usnoj šupljini. Lokalne terapije Nistatinom i Rojazolom nisu pomogle, a terapija Diflucanom (150 mg, ponovljeno 4x u 4 tjedna) je djelovala, ali zakratko. Infekcija ga inače ne smeta, osim što osjeća da mu je jezik osjetljiv na ljuto, vruće...
Molim savjet.
Hvala,
Jelena

Prof. dr Jasna Lipozenčić

Nakon energične antimikotičke terapije bez učinka, savjetujem imunološku obradu i zatim imunostimulatore. Ukoliko ne troši antimikotika, nije dijabetičar i nije izložen stresnim situacijama, tada je svakako u imunoparezi.