Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Chlamydia

Dragana

Nakon sprovodjenja terapije azitromicinom, lekar je rekao da je potrebno potvrditi negativizaciju klamidije. Medjutim, nije naglasio da to treba i suprug da odradi vec je govorio samo meni (oboje smo bili u ordinaciji tada).Da li bi bilo pametnije da oboje uradimo test cime bi potvrdili da je klamidija definitivno otisla?

prof dr Jasna Lipozenčić

Svakako je potrebno učiniti dijagnostiku klamidija i mikoplazmi u oba partnera kad se radi o nespecifičnom uretritisu. Za liječenje primjerice klamidije potreban je doxicyclin.