Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Crvenilo i ljuspice

stexx66

Zadnjih 4 godine imam promjene u vidu crvenila i ljuspica koje su se na početku javile u vlasištu te ispod pazuha i u skrotalnoj regiju. Također povremeno se pojavljuju u ušima i bradi.
Svrbež se javlja povremeno.
Išao sam kod par liječnika i dobio sam različite dijagnoze kao što su: sebopsoriasis, psoriasis inversa, dermatitis..

Muško
25 godina
Promjene su se javile prvi put nakon što sam prebolovao vodene ospice
Volio bih da čujem i vaše mišljenje na osnovu opisa mjesta koja su zahvaćena promjenama.

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani, prema simptomima, moguće je da se radi o inverznoj psorijazi, ali i seborijazi (kombinacija seborojičkog dermatitisa i psorijaze). Promjene u pazusima i genitalnoj regiji su karakteristične za inverznu psorijazu, a u vlasištu, uškama i bradi za seborojički dermatitis. Obje dijagnoze su kronično-recidivirajućeg tipa i teško ih je i histološki razlučiti, ali terapijske opcije su slične.
Najbolje da se javite na pregled dermatovenerologu da uz anamnezu i kliničku sliku eventualno indicira dodatne pretrage i odgovarajuću terapiju.
Navedene promjene nisu povezane s vodenim kozicama.