Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Crvenilo na penisu

Bigbokan

Imam problem vec par nedelja su mi se pojavile kao crvene ranice i crvenilo na glansu. Nisam seksualno aktivan i nista me ne boli niti pece ali je bas crveno. Mazem canisten vec 5 dana i malo se mozda poboljsalo. koliko je potrebno da se naze ukoliko su gljivice u pitanju? Pozdrav

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani, prema Vašem opisu, vjerovatno je riječ o iritaciji ili iritativnom dermatitisu. Ukoliko se radi o gljivičnoj infekciji, ona bi trebala proći nakon 10-14 dana primjene lokalne antimikotičke kreme. Ukoliko se promjene pogoršaju svakako bi bilo dobro obustaviti mazanje kreme kroz barem 3-5 dana i otići na pregled kod dermatovenerologa i eventualni bris glansa penisa na gljive.