Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo+svrbež

ivan

imam crvenilo na licu s obe strane nosa i između obrva. pored crvenila koža mi se ljušti kao da je suha. koristio sam razne hidratantne kreme, ali nisu pomogle. ovo se uglavnom pojavljuje zimi dok tijekom ljeta prestaje. belosalic mi umanjuje crvenilo kao i perutanje, ali me zanima otklanja li on samo simptome ili uistinu pomaže i budući da je kortikosteroid koliko ga se smije upotrebljavati. Hvala

Prof. dr Jasna Lipozenčić

Crvenilo i svrbež kože lica na području koje nazivamo "seborejičkim" upućuje na dijagnozu seborejičkog dermatitisa. Potrebno je učiniti mikološku obradu jer prisutan, primjerice kvasac Pityrosporum ovale, može biti razlogom crvenila koje ne nestaje uz provedeno liječenje. Savjetujem mikološku obradu u Klinici za kožne i spolne bolesti KBC i MF Sveučilišta u Zagrebu, Šalata 4, a potom ciljano liječenje.