Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

DERMATOHISTOPATOLOŠKI NALAZ

padakisa

Postovani,
molim vas ako mi mozete reci nesto vise o nalazu biopsije koji je stigao..vec 6mjeseci me muci na sakama i stopalima,Ige(ako je vezano za to)mi je 356 kad sam vadila.
OPIS
U komadiću kože nalazi se široki epidermis i plitko ekscidirani dermis. Epitel je prekriven debelom
kompaktnom roževinom u kojoj se nalaze kruste i fokalna parakeratoza. Zrnati sloj je dobro naglašen,
a epitelna je ploča široka. Nema bitne spongioze. U gornjem dermisu nalazi se oskudan infiltrat
mononukleara perivaskularno i intersticijalno.
Mišljenje i dg.: U preparatu dominira simptomatska hiperkeratoza. Ovdje nema elemenata
palmoplantarne pustuloze.
Hvala

Krešimir Musa, dr. med.

Poštovana,
u opisu PHD nalaza vidi se da je isključena postavljena suspektna klinička dijagnoza. Sukladno trenutnom stanju da je učinjena biopsija i PHD, trebali bi se javiti Vašem liječniku koji je započeo dijagnostičku obradu (biopsija PHD i ostalo), zbog daljnje obrade i terapije.
Sam nalaz PHD u dermatologiji najčešće služi za potvrdu ili isključenje dijagnoze na temelju kliničke slike i pregleda.