Dermatovenerologija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 3835 | Broj poruka: 13752

Borna Pavičić, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12


diane 35


Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

Darija

01.10.2002. 07:56

Imam 26 godina. u posljednjih godinu dana pojavile su mi se akne vulgaris, prije 2 mjeseca dermatolog mi je propisao amracin, uz koristenje klindamicina i miksture, hormonski test je pokazao da mi je estradiol jako povisen, ostali hormoni tako tako, pa mi je propisano uzimanje diana 35, i skinoren krema. interesuje me vase misljenje
Hvala

Prof. dr. Jasna Lipozenčić

09.10.2002. 11:57

S ozirom na Vašu dob, tijek vulgarne akne i nalaze koje ste naveli Diane 35 tbl i Skinoren krema su sredstvo izbora u liječenju.

amelie21

06.06.2019. 17:35

Poštovani,
godinama imam policistične jajnike i koristila sam Logest. Prosli mjesec ginekolog me prebacio na Diane 35 zbog pogorsanja akni, dlakavosti itd. Vec nakon 10 dana uzimanja primjetila sam glavobolje i modrice po nogama, koje se samo stvaraju a nisam se nigdi udrila, od ljubicastih do skroz tamnih koje na dodir bole. Grudi me strasno bole. Radila sam nalaz krvne slike, sve vrijednosti su u redu osim željeza koje je povišeno, zanima me da li to moze biti povezano s diane 35 ili je razlog nesto drugo. Jer i pazim na prehranu i unos namirnica.... Lp

Borna Pavičić, dr. med.

06.11.2019. 01:05

Poštovana, navedeni simptomi koje navodite mogu biti i nuspojave Diane 35 tableta pa Vam stoga preporučam konzultaciju ginekologa i eventualnu zamjenu tableta.