Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

dlakavost kod djece

vure

Poštovani,
Moja kćer od 12 godina je svijetle puti, a ima gustu, tamnu kosu i izrazito dlakave podlaktice i potkoljenice (tamne dlačice). Po ljeti te dlačice uglavnom posvijetle, ali svejedno su dosta vidljive. Do sada joj to nije predstavljalo problem, makar je znala biti zadirkivana od strane druge djece, ali s obzirom da ulazi u pubertet, to joj sve više smeta. Zanima me na koji način bi bilo prihvatljivo ukloniti ili posvijetliti dlačice s obzirom na njenu dob? Hvala na odgovoru.

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani,
metode za uklanjanje dlačica su razne, od standardne depilacije britvicom, aparatom, voskom, preko metoda elektroepilacije, IPL i lasera.
Svijetla put i tamne dlake najbolje reagiraju na tretmane IPL i laserom.
Preporučam da za početak počne sa standardnom depilacijom pa će s vremenom vidjeti rezultat i prema potrebi se može probati neka druga metoda.