Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

erythema nodosium

nina

Poštovani,
Konačna dijagnoza glasi :Erythema nodosium.
Sve dosadašnje pretrage su prošle u redu. Razlog bolesti -za sada nepoznat.
Preporučuju mi da još uradim biosiju kože i kolor dopler vena nogu.
Napominjem da imam ugrađen mehanički mitralni zalizak i da sam pod terapijom :Marivarin, Cordarone ,Carvelol, Lanitop.
Da li mi preporučujete dalje pretrage i koje?

dr. Dinko Kaliterna

Radi se o upali masnog tkiva koje može provocirati mnoštvo uzroka stoga pretrage treba svesti na minimum jer sve pretrage bi bile suvišne. Ako se promjene javljaju povremeno ili prvi put radio bih RTG pluća, TBC test, AST i ASTA titar, bris nosa i ždrijela. Dalje pretrage ima smisla raditi ako su promjene učestale. Osnovna pretraga je biopsija.