Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

fleke

ela

Imam 60 godina.
Prije odprilike mjesec dana na čelu mi se pojavila crvena fleka.Par dana kasnije pojavila se slična fleka na unutrašnjosti podlaktice.Doktor mi je dao kremu Kuterid G i tablete protiv algergije flonidan.
Fleke se nakon izvjesnog vremena povuku,ali na tom mjestu koža ostaje tamno siva.Prije dva dana fleka mi se pojavila na licu pored uha,a i prijašnje fleke su opet crvene.Sada osjetim jače peckanje koje mi stvara nervozu.
Voljela bih da mi kažete odprilike da li se radi o alergiji ili o nekom kožnom oboljenju.
Unaprijed Hvala !!!

Prof.dr. Jasna Lipozenčić

Po Vašem opisu može se raditi o alergijskoj reakciji na lijekove - o fiksnom medikamentoznom osipu (niste naveli koje lijekove inače trošite!).
Savjetujem pregled u Alergološkoj ambulanti Klionike za kožne i spolne bolesti KBC, Šalata 4, sa lijekovima koje trošite.