Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Fleke

Marko

Na unutrasnjoj strani koze penisa nalaze se BIJELE SUHE FLEKE KAO PRISTICI.Nisu bolne.Bio sam kod dermatovenerologa 1998 godine i on mi je prepisao kremu didermal(cini mi se).Fleke nisu nestale ali je ljekar rekao da to nije nista ozbiljno .Sada su se fleke prosirile preko raphe penisa na glans penis.Jos nesto.Pojedine fleke su toliko suhe da se rukom mogu kao bijele ljuspe sa njih skinuti.Pomozite.

Prof. dr Jasna Lipozenčić

Prema Vašem opisu može se raditi o kandidomikotičkom balanitisu. Savjetujem pretrage: šećer u krvi i mikološki pregled bjelkastog materijala. Liječenje je uspješno kada se dokaže primjerice kandida.

Marko

Je li opasno i ima li posljedice?

Prof. dr Jasna Lipozenčić

Nije opasno, zahtjeva laboratorijsku obradu, a potom će biti učinkovito liječenje.