Dermatovenerologija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 4000 | Broj poruka: 14395

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C


Genitalni herpes 2022


Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

Muffran

11.11.2022. 17:00

Postovani ! Vec nekoliko puta vam pisem ali nigdje ne mogu pronaci svoja pitanja, mozda vam nisu dosli?
Radio sam nalaz hsv tip 1 j tip 2 bio sam pozitivan! Svako mjesec dana mi se pojavi herpes na udu penisa, sve moguce kreme antibiotike sam probao sto su mi doktori prepisivali ali nazalost bez uspjeha! Jel mi mozete vi kako pomoci ili korisnici forumu koji su imali ili imaju herpes hvala vam mnogo.

Krešimir Musa, dr. med.

16.11.2022. 22:40

Poštovani, kod takvih recidivirajućih herpes infekcija dolazi u obzir peroralna primjena acklovira (tablete) u dozi 2x400 mg dnevno, u trajanju do 12 mjeseci. Lokalno dolazi u obzir primjena lokalnih antibiotskih preparata (npr. mupirocin mast 2xdnevno tijekom 5-7 dana).

Muffran

17.11.2022. 12:50

Pijem vec valtrex 1000 mg dnevno imam jos za 10 dana, 6 mjeseci sam na toj terapiji ali i dalje mi izbija mjesecno.

Muffran

17.11.2022. 12:50

Ispravka: valtrex 500 mg na dan pijem vec 6 mjeseci! To mi je kraj terapije ili da i dalje nastavim?

Krešimir Musa, dr. med.

17.11.2022. 20:35

Nastavite dalje još barem 3 mjeseca.
Također savjetujem da uzmete i multivitaminske preparate (npr. Supradin) te vitamine B skupine tijekom nekoliko mjeseci.