Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Genitalni herpes 2022

Muffran

Postovani ! Vec nekoliko puta vam pisem ali nigdje ne mogu pronaci svoja pitanja, mozda vam nisu dosli?
Radio sam nalaz hsv tip 1 j tip 2 bio sam pozitivan! Svako mjesec dana mi se pojavi herpes na udu penisa, sve moguce kreme antibiotike sam probao sto su mi doktori prepisivali ali nazalost bez uspjeha! Jel mi mozete vi kako pomoci ili korisnici forumu koji su imali ili imaju herpes hvala vam mnogo.

Krešimir Musa, dr. med.

Poštovani, kod takvih recidivirajućih herpes infekcija dolazi u obzir peroralna primjena acklovira (tablete) u dozi 2x400 mg dnevno, u trajanju do 12 mjeseci. Lokalno dolazi u obzir primjena lokalnih antibiotskih preparata (npr. mupirocin mast 2xdnevno tijekom 5-7 dana).

Muffran

Pijem vec valtrex 1000 mg dnevno imam jos za 10 dana, 6 mjeseci sam na toj terapiji ali i dalje mi izbija mjesecno.

Muffran

Ispravka: valtrex 500 mg na dan pijem vec 6 mjeseci! To mi je kraj terapije ili da i dalje nastavim?

Krešimir Musa, dr. med.

Nastavite dalje još barem 3 mjeseca.
Također savjetujem da uzmete i multivitaminske preparate (npr. Supradin) te vitamine B skupine tijekom nekoliko mjeseci.