Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Prist/rana na penisu

ldbr

Postovani doktore,
Prije nekih tjedan dana decko je primjetio pristic na penisu, i pokusao ga istisnuti. Od tada se pogorsao, sada izgleda kao otvorena rana, zna izlaziti zuti gnoj. Sumnjali smo na HPV, no samo je 1 prist, i ja sam redovna na ginekoloskim pregledima i papa test je uvijek bio uredan (u vezi smo vec dugo). Ja nemam nikakvih simptoma. Postoji li sumnja na spolnu bolest i treba li mazati nekakvom kremom? Unaprijed hvala

Krešimir Musa, dr. med.

Poštovana,
po Vašem opisu najvjerojatnije se ne radi o spolno prenosivoj bolesti, već o običnoj lokalnoj reakciji/infekciji/iritaciji na koži spolne regije (penis).
Pokušajte koristiti lokalnu antibiotsku mast (mupirocin i sl.) nekoliko puta dnevno tijekom 7-10 dana, uz poštedu od iritacija (spolni odnos, masturbacija i dr.).
Ukoliko ne nestane promjena nakon 7-10 dana, obavezno se javite dermatologu.