Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

gljivice

LJILJANA

Imam dječaka od devet godina.Unazad dvije godine imamo velikih problema sa njegovim stopalima.Sve je počelo redovitim treniranjem plivanja na bazenu.Na stopalima mu se najprije pojave bijeli mjehurići koji zatim pucaju i dolazi do pucanja kože.Mazali smo raznim kremama protiv gljivica , međutim poboljšanje bi nastalo tek izbjegavanjem vode.Ove godine na moru stanje mu je bilo veoma loše tako da nije mogao odlaziti na kupanje.Sada ne ide na plivanje ali ponovno su mu se pojavili isti simptomi.Molim vas pokušajte nam pomoći!!

Prof.dr.sc. Jasna Lipozenčić

Savjetujem pregled u našoj Klinici. Dishidroza može biti simptom kod različitih dermatoza. Potreban je stoga pregled cijele kože. Prema Vašem opisu bit će potrebno isključiti kontaktni alergijski dermatitis i izvršiti epikutani test. Da bi se savjetovala lokalna terapija zaista je potrebno izvršiti i mikološku obradu.
Dovedite dječaka na pregled u Alergološku ambulantu naše Klinike kako bi se obavio cijeli postupak.