Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

solarij i koža

meri

Bok,

Molim Vas da mi odgovorite je li "kvarcanje" štetno za osobe izrazito svijetle puti te s velikim brojem pigmentnih madeža.Napominjem da sam imala problema sa jednim madežom koji se počeo širiti te je operativno uklonjen u općoj anesteziji "do u zdravo tkivo".Najljepše se zahvaljujem.

Prof.dr.sc. Jasna Lipozenčić

"Kvarcanje" je štetno za mnoge bolesnike, a u Vašem slučaju uopće nije preporučljivo. Potrebno je dolaziti 2 puta godišnje na pregled u Ambulantu za pigmentne tvorbe da se na vrijeme odstrani suspektan madež. Vi trebate dnevno primjenjivati sredstva s visokim faktorom, od proljeća do kasne jeseni.