Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

gljivice

kristijan

Desetak mjeseci se lijecim od gljivica u ingvinalnom podrucju-2 mjeseca sam koristio Canesten kremu,nakon toga Daktarin kremu 2 mjeseca,zatim jos 2 mjeseca Lamisil kremu i tablete,potom nekoliko mjeseci Canesten posip,uslijedi privremeno poboljsanje u toku terapije,ali bez izlijecenja.Odrzavam redovno higijenu,iskuhavam rublje,nakon tusiranja navedeno podrucje brisem papirnatim maramicama,odrzavam potpuno suhim regiju,ali izlijecenja nema.Molim Vas za savjet,sto uciniti u slucaju ovako rezistenznih gljivicnih infekcija?Unaprijed vrlo zahvalan.

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Niste naveli podatak da li je u vas učinjena mikološka laboratorijska obrada te o kojoj se vrsti gljiva radi. U nekih bolesnika s rezistentnim gljivama dolazi u obzir primjerna peroralnih antimikotika, prema nalazu kulture gljiva. Obratite se nadležnom dermatologu.