Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

neurodermatitis

vedrana

Imam 15 godina i već 4 godine liječim se od neurodermatitisa.Lišajevi i crvenilo pojavljuje se na pregibima ruku i nogu te po licu, vlasištu i leđima.Liječila sam se u KBC Šalata i u Naftalanu.Isprobala sam mnoge kreme i tablete ali jedino pomaže advatan i dimidril ali alergija ostaje (pogotovo u zimi).Što mi vi predlažete?

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Neurodermitis je bolest kroničnoga tijeka koja nastaje u osoba s nasljednom sklonošću alergijskim reakcijama. Advantan i Dimidril koji spominjete su koristi u fazama pogoršanja. U mirnijim fazama bolesti savjetovala bih vam primjenu Eucerin losiona s 10% uree te tuširanje s uljnom kupkom koja ne isušuje osjetljivu kožu.