Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Gljivice kod cetveromjesecne bebe

Ivcy1306

Pozdrav! Pise Vam zabrinuta mama.
Naime radi se o tome da smo u prosli petak (16.10.) Primjetili na nogicama osip u obliku krugova kojima je rub bio crven a unutrasnjost normalna, dobili smo fenistil kapi 3x7kapi, kako se osip samo sirio i poceo na glavi tako smo u ponedjeljak (19.10.) Ponovo otisli pedijatru gdje smo dobili kreme: belogent i klotrimazol koje koristimo po uputama pedijatra. Nazalost, taj osip na glavi se i dalje siri ali u obliku krugova crvenih koji izbijaju gdje se sjete (ima jedan i na vratu), ti kruzici kao da puknu te iz njih izadje neka vodica a kada se sasusi ostane kao zuckasta nakupina. Dijete se ponasa normalno, nema temperaturu. Ovim putem molim Vas mail kako bih Vam prosljedila i slike glavice jer me zanima Vase misljenje!
26.10.idemo na kontrolu ali se bojim da ce se do tada jos vise rasirit. Hvala puno! Zabrinuta

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana,
takve promjene na koži ne mogu se riješiti preko slika i poruka. Potreban je pregled dermatologa uživo, po mogućnosti pedijatrijskog dermatologa da bi se postavila valjana dijagnoza i odgovarajuća terapija.

Borna Pavičić, dr. med.

Ako nikako ne možete organizirati pregled, pošaljite slike na mail ordinacija.pavicic@gmail.com, ali ne mgu garantirati za točnu dijagnozu preko slika.