Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Gnojni čir (upala) na koži mošnje

nesiguran.sam

Poštovani,
prije cca. 6mj, tijekom preventivnog uroloskog pregleda (uređen uzv-nalazi uredu), uocena mala bijela kvrzica- zacepljenja lojna žlijezda. Urolog je rekao može se povući samo od sebe ili po želji mogu to kirurski odstraniti ukoliko mi bude pravilo problem. Do sada je sve bilo uredu..
----
23.08. Prilikom tuširanja osjeća se lagana bol, i povećanje kvržice bez vidljive bijele mase. Doktor opće prakse, propisao klavobel (1tab. Svakih 12 sati) i Betrion mast na zahvaćeno područje. Dana 25.08, veličine oraha, okolno tvrdo, gore mekano glatko sa vidljivom bijelom tockom. Gnoj iscurio, (zelena masa, neugodnog mirisa) oteklina spalsnula, još je lagano tvrda i bolna, olakšanje je definitivno. Oprao sam temeljito sve, natapkao alkohola za dezinfekciju te postavio flaster,budući da i dalje po malo curi žuto-crvena tekućina malo ljepljiva, te se vidi otvorena "rupa" 1mm kroz koju je gnoj isticao.. Antibiotik pijem do kraja, no smijem li prekirvat flasteron i mazati i dalje Betrionom ili da ostavljam bez flastera da ima "zraka". Ne želim daljnje komplikacije oko ovoga budući da se nalazi na nezgodnom mjestu postance na koži mošnje, i općenito u ovakvoj regiji tijela. Trebam li se brinuti, ili pak otići na urološki pregled/ ili dermatoloski, kako bi se odstranila kapsula da se nebih pinovno čir/upala vratila.
Zahvaljujem na odgovoru i ispričavam se na opširnom tekstu.
Hvala, pozdrav.

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani,
terapija koju ste dobili je koretktna. Smijete mazati Betrion i pokrivati flasterom ukoliko je prisutna sekrecija iz promjene.
U slučaju recidiva promjene ili pojave novonastalih istovjetnih promjena svakako preporučam pregled dermatovenerologa.