Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Madez

Mrvica1995

Postovani! Na tjemenu imam madez koji je ispupcen, ispupecen dio je boje koze dok je okolni dio svijetlosmede boje. Na pregledu kod dermatologa sam bila i dr.je rekla da je to najnormalniji madez. Jel postoji mogucnost da dermatolog "previdi" neke promjene posto nije gledala nikakvim povecalom? Po tjemenu jos imam par sitnih crvenih tockica/madeza..za to mi je isto receno da je normalno, ali mene dio gdje su ti madezi svrbi i tjeme me "boli". Ne madez,nego bas tjeme. Mozete li pretpostaviti o cemu se radi?
Hvala puno unaprijed!

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana,
aka ste bili na pregledu kod specijaliste dermatologa, nemam razloga sumnjati u točnost dijagnoze.
Prema Vašem opisu složio bi se sa mišljenjem dermatologa koji Vas je gledao.
"Crvene točkice" su najvjerovatnije sitne krvožilne promjene tipa hemangioma koje su potpuno benigne.

cittanoves

Postovani,
Imam.madež veličine 2mm svijetlosmeđe boje a ima manju crnu točku malo izbocenu...to malo znaci da se jedva osjeti ispod prsta!
Ne mogu se sjetiti dali je uvijek imao tu crnu tocku...imam video ako vam mogu poslati pa da vidite!
Hvala

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani,
prema opisu radi se o normalnom madežu. Ukoliko Vas muči, potreban je pregled dermatologa s dermoskopom.
Slika ili video nisu dovoljni.