Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Herpes i natečena usna

BunnyBear13

Pozdrav,
prvi put u životu sam dobila herpes na usnici. Počelo je kao prištić i krastica, a zatim je usnica natekla (gornja).
Mažem s herplexim kremom, a od drugog dana sam počela piti i herplexim tablete 5x dnevno. Sad mi je već treći dan usnica jako natečena i nema naznaka da se otok smanjuje. Također pijem i plibex i C vitamin.
Zabrinuta sam jer se natečenost usnice ne smanjuje. Da li je to normalno?
Hvala. Lp

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana,

ukoliko je riječ o herpesu labialisu, herplexim krema neće puno pomoći. Umjesto nje primijenjujete mupirocin mast ili fusidatnu kiselinu u obliku kreme tijekom 10-14 dana. Aciklovir tablete uzimajte u dozi 5x200mg kroz 5 dana.
Ako nakon 10-14 dana ne bude bolje, javite se liječniku.