Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Hirutizam

Anita

Imam jedan problem pa bih vam bila zahvalna kad bi mi pomogli, naime imam pojaćanu dlakavost (noge ,ispod pazuha, a najgore mi je to što imam na prsima i još oko bradavica)
Sve pretrage sam napravila i uredu su osim kortizola koji je dosta povećan.
Da li bi mi mogli pomoći i objasniti kako to lijećiti, koje lijekove uzimati (doktor mi nije ništa prepisao), i pojasniti kakav je to hormon i kakve su njegove poslijedice, kad nije u granicama normale.
Negdje sam ćula da je to hormon stresa, da li je to istina, jar imam problema sa živcima.

prof.dr.Jasna Lipozenčić

Kortizol je hormon kore nadbubrežne žlijezde. Luči se u velikim količinama u fizičkom i psihičkom stresu.U slučaju prekomjerne produkcije kortizola upotrebljavaju se inhibitori njihove sinteze. Savjetujem Vam da se javite internisti-endokrinologu zbog daljnje obrade hormonalnog poremećaja.
Povećanu dlakavost moguće je ukloniti fizikalnim metodama: depilacijom (odstranjenje dlaka do razine kože) i epilacijom(odstranjenje dlake s korijenom).