Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Inficiran pupak?

Alexandra

Imam 29 godina.Od prije par dana primjećujem da mi s pupkom nešto nije u redu.Pojačano mi je lučenje smole i jako neugodno miriše.Ostavlja mi i mrlje po odjeći.Što bi mogao biti uzrok tomu i trebam li kod liječnika?
Molim Vas odgovorite mi što prije jer je ovo jako neugodno.Ne mogu ga otkriti (obući kraću majicu) jer se vidi smola a i,kao što sam već navela,ima vrlo intenzivan neugodan miris.
Hvala.

prof dr J. Lipozenčić

Kod Vas se najvjerovatnije radi o bakterijskoj upali pupka. Potrebno je uzeti bakteriološki bris te adekvatno liječiti.
Za Vas bi bilo najbolja da se javite nadležnom dermatologu ili da dođete u Kliniku za kožne i spolne bolesti Medicinskog fakulteta i sveučilišta u Zagrebu, Šalata 4.