Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

pukotine na usnama

lorena

Postovani,
Ponekad mi se pojave pukotinice na usnicama-na ustima (najcesce gornja usnica ili na mjestima gdje se gorja i donja usnica spajaju).Dosta dugo im je potrebno da same zacijele i ne reagiraju bas na obicne kremice kao sto su labello ili nivea krema.Doduse kad sam ih namazala s Betrion mascu pomoglo je i odmah su nestale.
Zasto se javljaju i jeli to mozda znak nedostatka kojih vitanima ili minerala?
Unaprijed hvala.

prof dr Jasna Lipozenčić

Kod Vas se radi o upalnoj dermatozi uglova usnica-"žvalama" koje mogu biti uzrokovane bakterijom ili gljivom (Candida).
S obzirom da Vam je pomogla Betrion mast (antibiotik) kod Vas se najvjerovatnije radi o bakterijskoj upali. Savijetujem Vam da nastavite koristiti kremu te da se u slučaju recidiva javite u Kliniku za kožne i spolne bolesti Medicinskog fakulteta i sveučilišta u Zagrebu, Šalata 4.