Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Ipl uređaj

Andreag

Postovani, nakon treceg tretmana kucnim ipl uređajem, sutradan mi se na podrucju bedara pojavio osip, i to me podrucje svrbi. Izgleda najslicnije kao osip od koprive. Nije na cijelim bedrima, vec samo na nekoliko mjesta. Prva dva tretmana su me zapravo svrbile cijele noge ali ne bas intenzivno, i nisam to s time povezala jer me inace nakon depilacije britvicom znalo sve peckat, pa sam mislila da je od toga. Sto bi sad ovo moglo biti? Koje je vase misljenje o ipl uredajima, i trebam li prestato s tim? Jako sam zadovoljna ucinkom na rast dlacica, ali ovaj dio me sad malo zabrinuo.
Hvala na odgovoru!

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana,
kućni IPL uređaji (posebno Philips lumea) su odličn, ali treba biti oprezan. Ukoliko se javi kožna reakcija treba smanjiti jačinu obasjavanja i napraviti pauzu od tretmana te primijenjivati kreme za smirivanje kože.
U slučaju opetovane pojave simptoma, potreban je dermatološki pregled.