Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Ispadanje kose-finasterid za žene

Noctee

Poštovani,
Imam već dugi niz godina problem s ispadanjem kose, testovi su pokazali da su mi slobodni testosteron i androstendion povišeni. Zbog toga uzimam Diane 35 već godinu dana te se stanje malo smirilo no nova kosa ne raste. Proučavala sam strane forume i uglavnom se spominju spironolakton i terapija finasteridom (koji se čak prepisuje i ženama). Ono što me zanima je da li je to nešto što se može propisati i kod nas ili je standard ipak kontracepcija i lokalno minoxidil?
Naime minoxidil sam koristila i nisam prezadovoljna a i preferiram oralnu terapiju pa se zato informiram.
Unaprijed puno hvala na odgovoru!

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana,
da bi se postavila točna dijagnoza i propisala odgovarajuća terapija, potreban je pregled u Trihološkoj ambulanti.