Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Istetovirani madež

Poštovani, naime slučajno sam istetovirao madež, pa me zanima je li to nužno opasno i koliko to otežava dermatološki pregleg i praćenje? Radi se o madežu promjera cca 4mm
Lp

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani, bez kliničkog i dermatoskopskog pregleda madeža je teško dati suvisli odgovor na Vaše pitanje.
Ono što je sigurno je da bi tetovaža mogla otežati praćenje. Preporučam redovne preglede madeža kod dermatologa kako bi se madež pregledao, pratio i prema potrebi odstranio.