Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Izrasline na sredini penisa

desetkm

Pozdrav,

Na sredini penisa imam 2 izrasline,koje su se pojavile u dijetinstvu sa nekih 14-15 godina,sada imam 25 godina nikada se nisu sirile,niti stvarale probleme.

slike : https://imgur.com/F41sR0N https://imgur.com/o5QVJqP https://imgur.com/7NOmI6l
Molim za informaciju o cemu se radi ?

Hvala .

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani,

prema slikama promjene izgledaju dobroćudno, kao meki fibromi, bezopasne promjene koje ne zahtjevaju terapiju, no ako Vas smetaju iz estetskog ili bilo kojeg drugog razloga, moguće ih je ukloniti elektrokauterizacijom.

ivo456

Poštovani,

Na kožici spolovila je veća izraslina, vodenastog oblika ne boli na dodir samo je ružno za vidjeti. Pojavila se ima par godina, a u međuvremenu se povećala. Zanima me o čemu je riječ i je li potreban pregled i liječenje?

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani,

bez pregleda se ne može reći o čemu je riječ. No, prema ananmnestičkim podacima ne bi trebalo biti nešto opasno.
Svakako preporučam da odete na pregled kod dermatovenerologa vas promjena muči.

Ante2021

Poštovani, imam 44 god, uredne higijene i redovite kontrole, bio sam i kod urologa prije 3-4 mjeseca(komplet sistematski sa vađenjem krvi) i sve je bilo ok. Seksualne odnose imam samo sa suprugom (također bez problema). Prije nekoliko dana ispod korone na tijelu penisa sa desne strane nastala izraslina kao pet kuglica u nizu - prve dvije su po dvije, ispod kožice, po dužini penisa. Kad se malo stisne koža na te kuglice vidi se da su bijelkaste kuglice ali kao da su žilavkaste, a ne tekuće. Dužina nekih centimetar i pol, ne bole na dodir, ne svrbi, svaka kuglica je nekih 2-3 mm. Ne stišćem, mazao sam sa kremom ali kao da nisu vezane za tijelo penisa, imam osjećaj da ih se može pomijerati lijevo desno po pola centimetra.
Koža je normalne boje, bez ikakve iritacije i crvenila. Dok je penis normalne veličine slabije se vidi i manje je, ali kada se nategne jače i kada se koža rastegne onda su izražene. Pozdrav

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani,
bez kliničkog pregleda kod dermatovenerologa je nemoguće sa sigurnošću postaviti točnu dijagnozu.
Prema vašem opisu, vjerovatno se radi o benignim promjenama tipa žlijezda (papillae coronae glandis), ateromima i sl.
Ukoliko vas promjene brinu ili se mijenjaju, preporučam pregled dermatovenerologa.