Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

KLAMIDIJA

BRANKA

Zamolila bih vaše mišljenje!
Već 6 mj.liječim pojačan bjeličast iscjedak sa izraženim svrabom i peckanjem,sa stalnim crvenilom polnog organa.prvih 4mj liječili su me raznim vaginaletama i sumamed 1 pak,dok nisam potražila stručnije mišljenje,Nakon cervikalnog obriska ustanovljena je klamidija i liječeni smo i ja i partner vibramicinom 7 dana 2x1 i vaginaletama geonistin.nakon ponovnog nalaza (poslije 3 tjedna)ponovo istom terapijom 5 dana.stanje mi je ponovo isto,čekam15 dana od antibiotika da bih ponovila nalaz i za to vrijeme se mučim sa izraženim svrabom ali ginekolog mi ne daje ništa bez novog nalaza.terapiju pijem uvijek pred manstruaciju i čini mi se da mi ništa ne djeluje.kako se riješiti ove bakterije ili ublažiti neugodan svrab?Pri spolnom odnosu koristim kondom.
Zahvaljujem na odgovoru!

Prof.dr.sc. Jasna Lipozenčić

Naugodan svrbež vanjskog spolovila može biti uzrokovan infekcijom kandidom, trihomonasom i različitim bakterijama. Savjetujem pregled u Ambulanti za spolno prenosive bolesti (STD) u Klinici za kožne i spolne bolesti, Šalata 4 gdje će se učiniti obrisak s vanjskog dijela spolovila za potrebne pretrage. prtegled stočlice je također koristan kao i analiza šećera u urinu. U Vašem slučaju će se raditi o kandidamicetičkoj infekciji koja se uspješno liječi.