Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

klamidija

Irena

Poštovani!
Prije mjesec dana moj decko je bio na obrisu uretre te mu je ustanovljena klamidija. Lijecnik mu je propisao doksicklin kroz 14 dana 2x1. s njegovim nalazom sam i ja posjetila svoju ginekologinju koja mi je prepisala hiramicin kroz 5 dana 2x1 i vaginalete medazol. Na pregled smo oboje otisli jer sam za vrijeme spolnog odnosa osjecala bol i izrazito jako pecenje, a i on je osjetio pecenje. Bojim se da ne bi postala kronicna i da ne postanemo sterilni nakon sto se izlijecimo. Kako mozemo znati da li je postala kronicna? Mozemo li se mi nekako lijeciti kod istog doktora jer glupo je da mene lijeci moja ginekologinja, a njega lijecnik opce prakse!? Postoji li ambulanta u Zagrebu specijalizirana za lijecenje spolnih bolesti, tj. klamidije? i gdje? I kome da se obratimo?

Mr.sc.dr. Branka Marinović

U Klinici za kožne i spolne bolesti na Šalati 4 djeluje
Ambulanta za spolno prenosive bolesti koja radi ponedjeljkom i utorkom od 12 do 15 sati. Stoga bih vam svakako preporučila da se oboje javite u tu ambulantu te ćete tamo dobiti odgovarajući savjet.