Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

klamidije

ana

Ja i dečko smo skupa 5 godina. Nakon prve godine što smo bili skupa,napravila sam papa test. Sve je bilo u najboljem redu (1). Prošla je još godina dana, i ja sam ponovo napravila papa test. Ovaj put sam imala klamidije. Ja i dečko smo pili lijekove, testirali smo se i jedan i drugi nakon toga, i sve je u bilo u redu, riješili smo se toga.

I sada, mene zanima, s obzirom da mi je moja ginekologica rekla da se one prenose gotovo isključivo seksualnim putem, kako je moguće da smo dobili klamidije? Naglašujem da ni jedan ni drugi nismo imali seksualne kontakte s drugim osobama. Ovo sam pitala i moju doktoricu, ali sam od nje dobila samo smješak, i rekla mi je da se ne brinem. Ja se ne brinem ali me zanima.

Nedavno sam saznala za jednu djevojku (poznanica) da je također imala klamidije. To je dosta uobičajena bolest, ali je neuobičajeno to što je ta djevojka dan danas djevica.

Kako je to moguće?

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Ponekad je zaista vrlo teško ustanoviti od kuda je započela infekcija. Ponekad je vrijeme inkubacije vrlo dugo, ponekad može dugo biti bez kliničkih simptoma, a postoji i mogućnost da je kod prvog pregleda broj klamidija bio malen te da nije utvrđen prilikom pregleda.