Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

dječji

Ela

Poštovana/i,
što mislite o tretiranju malih ožiljaka na čelu kod 1,5 godišnjeg djeteta gelom Contractubex? Koliko bi trebao trajati tretman, koliko puta dnevno aplicirati gel, kada početi primjenu kod svježih rana?
Zahvaljujem!

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Primjenom Contractubexa obično se započinje oko dva tjedna nakon što su izvađeni šavi. Gel treba utrljavati dva puta dnevno, o duljini tretmana treba se odlučiti na temelju kliničke slike, odnosno o reakciji na terapiju.