Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

komedoni na leđima

Jelena

Štovani,
od puberteta imam na leđima nekoliko komedona, koji se ne daju istisnuti. Dermatologinja mi je rekla da je riječ o cističnim tvorevinama. Napominjem da ih ima i moja baka. Molim za savjet, odnosno preporuku terapije (znam da ću zbog toga morati dermatologu). Imam 25 godina.
Unaprijed hvala na odgovoru.

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Ako vam te tvorbe na leđima smetaju dolazi u obzir ili njihova incizija (odnosno pokušaj "otvaranja"blunk, a ako se one ne daju otvoriti onda dolazi u obzir njihovo odstranjenje u cijelosti. U svakom slučaju preporučam pregled dermatologa.