Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Kosa

Kreso

Imam 20 godina i vec mi se javljaju sijede dlake u kosi. Pojavio se jedan bijeli busen od 20-30 dlaka i u tom podrucju kose jos 10 ak sijedih dlaka. Koji mogu biti uzroci i kako mogu zaustaviti nastanak novih sijedih dlaka? Dali se smiju te dlake cupati jer sam cuo da navodno cupanje samo potice njihovo sirenje? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Prof. dr. Jasna Lipozenčić

Kod - poliosis - (sijedi pramen) se ne isplati čupati kose. Sijedi pramen se neće dalje povećavati, te bi bilo dobro naviknuti se na njega. Nema pravog uzorka osim nasljedne predispozicije i stresa koji su glavni čimbenici.