Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

livedo vasculitis

paula

Imam 26 godina.Dijagnosticiran mi je livedo vasculitis ograničen na
kožu.Vidljiv je po cijelim nogama i rukama. Tijekom ljeta javljaju se
ulceracije na oba gležnja koj teško zacjeljuju. Od terapije dobivam
Aspirin100 i Nifedipin 10mg i nema nikakvog poboljšanja, a za ulceracije mast Betrion.
Koliko sam shvatila lijeka za ovu bolest nema i vrlo je rijetka.
Inače svi nalazi su mi uredni i nemam drugih tegoba sa zdravljem.
Ove promjene traju već 11 godina.
Molim Vas da mi objasnite da li postoji ikakav lijek ili zahvat koji
bi mi mogao pomoći i da li se ova bolest može izliječiti? Unaprijed Vam hvala.

Prof. dr. Jasna Lipozenčić

Potrebna je kontrolna laboratorijska obrada nakon koje bi se modificiralo liječenje i spriječili dalji recidivi ulceracija. Javite se na pregled kod imunologa.