Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Kreme s glikolnom kiselinom

nn

Čitao sam o kremama koje sadrže glikolnu kiselinu, odnosno o tome kako one mogu smanjiti ožiljke od akni na licu, pa bih vas molio da mi preporučite neku od krema koje se mogu naći na tržištu, te da mi kažete koje su moguće nuspojave, da li se takve kreme nanose na cijelo lice ili na same ožiljke(da li je moguće da se na mjestima gdje nanesem kremu pojave novi prištići zbog maštenja kože?).Hvala.

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Na tržištu postoje različiti preparati s različitim postocima, jedna od njih je i krema iz linije NovaDerm. Također postoje i losioni za njegu tijela s glikolnom kiselinom. Željela bih istaknuti da se redovitim mazanjem ovih sredstava moguće samo blago ublažiti kliničku sliku te da se oni uglavnom primijenjuje u periodu liječenja prije provođenja "agresivnijih" metoda poput kemijskog pilinga kojeg bi uvijek trebalo provoditi pod nadzorom dermatologa.